Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Agregaty prądotwórcze EA to rodzina niezawodnych, najlepiej sprawdzonych w praktyce agregatów prądotwórczych wyposażonych w silniki Honda na benzynę i przeznaczonych do profesjonalnego, intensywnego zastosowania w trudnych warunkach. Cenione są przez użytkowników za niezawodność i jakość oraz bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Obecnie do rodziny EA należy 5 agregatów jednofazowych o mocy maks. 3 – 6,2 kW, jak EA3000, EA3000AVR, EA6000, EA6000AVR, najnowszy model o największej mocy maksymalnej 6,2 kW – EA6200 oraz agregat trójfazowy EAT7000.

Turystyka kamperowa i karawaning zyskały w 2020 nowy wymiar jako jedna z najbezpieczniejszych form spędzania wakacji i urlopów z zachowaniem dystansu społecznego. Potwierdza to rynkowy boom na kampery i przyczepy kampingowe, a wielu tegorocznych nowicjuszy z pewnością zasmakuje w wolności podróży „w siną dal”, podczas których  cel noclegu, pobytu zawsze może być zmieniony...

Najważniejszym kryterium wyboru agregatu prądotwórczego jest zastosowanie i związana z tym moc czynna, następnie koszty eksploatacji i serwisowania, marka, oryginalna produkcja, jakość urządzenia i zespołu „silnik-prądnica”, rodzaj stabilizacji napięcia (jeśli jest potrzebna). Cena zakupu nie powinna być najważniejszym kryterium, ponieważ w praktyce tanie agregaty nie gwarantują niezawodności i zazwyczaj wymagają większych nakładów finansowych w trakcie użytkowania, niż agregaty o wyższej cenie zakupu.

Agregaty prądotwórcze Honda to urządzenia z zasady przeznaczone do wieloletniego użytkowania i będą służyć przez długi okres pod warunkiem, że są oryginalnej produkcji, są prawidłowo użytkowane i odpowiednio konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji obsługi. Warto pamiętać, że prawidłowo dobrany do odbiorników i prawidłowo funkcjonujący agregat prądotwórczy ma istotny wpływ na działanie, trwałość i żywotność zasilanych odbiorników.

Awarie sieci energetycznej zdarzają się o każdej porze roku, ale ich skutki są najbardziej dotkliwe zimą. Przyczyn awarii może być wiele, ponieważ sieć energetyczna to urządzenie techniczne, które może się popsuć, ale również może być wyłączone z powodu planowych przeglądów, napraw i konserwacji, jak i z powodów nieplanowanych. Do tej drugiej kategorii należy zaliczyć sytuacje wynikające z poprawnego działania systemów zabezpieczeń wyłączających dopływ energii elektrycznej w przypadkach zagrożeń pożarem czy porażeniem prądem, a także wskutek siły wyższej czyli warunków pogodowych.

Właściciele domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, lokalnych sklepików, domków letniskowych doświadcza awarii sieci energetycznej lub, jak i profesjonaliści w branży budowlano-remontowej, musi zadbać o stałe zasilanie elektronarzędzi potrzebnych do pracy bez dostępu do zasilania z gniazda. W takich sytuacjach najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy o mocy maksymalnej 3kW, który cicho zasila odbiorniki jednofazowe: indukcyjne jak lodówka, zamrażarka, klimatyzatory, elektronarzędzia, oświetlenie, odbiorniki elektroniczne jak  komputery i laptopy, telewizory, wzmacniacze, sterowniki pieców C.O.

Agregat Honda EU 20i przez 17 lat królował na światowych rynkach ciesząc się świetną opinią użytkowników i ogromną popularnością. Wyróżniał się wysoką jakością generowanego prądu, lekką, kompaktową i łatwą do przenoszenia konstrukcją, cichą pracą i przyjaznym dla otoczenia obniżonym poziomem emisji spalin. Był agregatem bezkonkurencyjnym, który spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Agregat prądotwórczy jest popularnym urządzeniem, które niezawodnie zapewnia dopływ energii elektrycznej dobrej jakości praktycznie w każdej sytuacji: w przypadku awarii sieci, do zasilania elektronarzędzi podczas domowego majsterkowania, jak i do zasilania profesjonalnych urządzeń na placu budowy. Jest też bardzo chętnie wykorzystywany podczas podróży – na campingach, w camperach i na łodziach motorowych.

Źródeł prądu na własne potrzeby mamy coraz więcej –  jest w czym wybierać. Dziś zależy to naszych potrzeb i środków finansowych. Ale….. czy wszystkie są naprawdę niezawodne? Niestety nie. Każdy system może ulec awarii. Najgroźniejsze są letnie nawałnice i trudne zimowe warunki, które zrywają trakcje energetyczne a całe osiedla zapadają w ciemnościach. Prawdę mówiąc bez światła żarówki można żyć, ale niedziałająca lodówka podczas upału czy niedziałający piec zimową porą poważnie utrudniają nam życie. W takich sytuacjach zbawienny jest agregat prądotwórczy.

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00