Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Agregaty prądotwórcze o długim czasie zasilania
Świat agregatów prądotwórczych proponuje szeroki wybór generatorów. Obejmuje agregaty różniące się mocą maksymalną i jakością wytwarzanej energii elektrycznej, urządzenia jednofazowe i trójfazowe, walizkowe, przenośne i stacjonarne, przemysłowe, spawalnicze i z automatyką podłączaną do sieci. Zapotrzebowanie na źródło energii niezależne od sieci energetycznej jest ogromne, a produkcja prądu z odnawialnych źródeł energii na dziś jeszcze nie ma zbyt sprzyjających warunków na szybki i powszechny rozwój. Agregat prądotwórczy i jego trafny wybór nadal pozostaje podstawową kwestią własnego, niezależnego zasilania użytkowanych odbiorników.

Życie bez prądu jest dziś praktycznie niemożliwe. W każdym miejscu otaczamy się licznymi przedmiotami, które są zasilane energią elektryczną lub ich baterie muszą być systematycznie ładowane. To energia elektryczna zapewnia możliwość gotowania, bezpiecznego chłodzenia i mrożenia produktów spożywczych, kontakt z bliskimi za pomocą telefonii komórkowej, kontakt ze światem poprzez odbiorniki RTV, pracę na komputerach i laptopach. Zapewnia ogrzewanie i oświetlenie pomieszczeń. Ułatwia gospodarskie majsterkowanie i poważniejsze prace remontowo-budowlane. Ułatwia realizację wielu aktywności hobbystycznych, jak wędkowanie, fotografowanie i filmowanie, biwakowanie, wyprawy alpinistyczne. Zdecydowanie zwiększa komfort krótkich i dłuższych podróży kamperem lub z przyczepą kempingową. Przydaje się też na pokładzie łodzi żaglowych podczas wakacyjnych rejsów.

Inwerter. Dla znawców zagadnień w zakresie energii elektrycznej i zasilania słowo to nie jest tajemnicą, ale osobom, które dopiero zaczynają się tym interesować ze względu na planowany zakup agregatu prądotwórczego, termin „inwerter” niewiele mówi. Warto natomiast wiedzieć, że inwerter, obok zespołu „silnik – prądnica”, jest najważniejszym parametrem agregatu prądotwórczego, od którego zależy jakość generowanego prądu.


Przykład: agregat prądotwórczy Honda EU70i S


Agregat prądotwórczy Honda EU70i S stał się obiektem zainteresowania fałszerzy i jego podróbki pojawiły się na polskim rynku. Wyobraźnia fałszerzy ma szerokie horyzonty co także ułatwia rozpoznanie atrapy oryginału. Wśród zgłoszonych do konsultacji na profilu FB @ariespower podróbek znalazł się wariant biały i już kolor obudowy zdradza, że agregat nie jest produktem Honda. Nieustająco apelujemy o ostrożność w przypadku chęci zakupu agregatu prądotwórczego Honda w sieci lub w przypadkowych miejscach, a zwłaszcza jeśli agregat jest proponowany w wyjątkowo okazyjnej cenie. Całkowitą pewność zakupu oryginału gwarantuje wyłącznie transakcja sprzedaży-kupna w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży – lista według województw z kontaktami znajduje się w zakładce „Dilerzy i Serwisy”.

Proceder kopiowania urządzeń Honda, głównie agregatów prądotwórczych, istnieje od lat i od samego początku istnienia naszej firmy jako Generalnego Dystrybutora urządzeń i maszyn Honda w Polsce prowadzimy starania, by eliminować to zjawisko z rynku i chronić naszych klientów oraz osób ufających w jakość sygnowaną marką Honda. Fałszerze, kierując się chęcią szybkiego zysku, wykorzystują renomę marki Honda, ale jakość Honda w praktyce jest nie do podrobienia.

Turystyka kamperowa, karawaning, podróże z przyczepą kempingową zyskały w sytuacji epidemii COVID-19 jeszcze większą popularność jako jedna z najbezpieczniejszych form spędzania wakacji i urlopów. Potwierdza to trwający boom rynkowy na kampery i przyczepy kampingowe, a wielu nowych adeptów sztuki caravaningu z pewnością zasmakuje w wolności podróży „w siną dal”, podczas których cel noclegu, pobytu zawsze może być zmieniony...

Rodzina agregatów prądotwórczych EP to generatory energii elektrycznej belgijskiej firmy EUROPOWER wyposażone w niezawodne silniki na benzynę Honda najnowszej generacji GX oraz iGX. Stanowią interesującą alternatywę dla agregatów benzynowych produkowanych przez Koncern Honda oraz tańszą opcję względem agregatów z silnikami diesla, zapewniając jednocześnie wysoką jakość generowanego prądu. Przeznaczone są przede wszystkim dla profesjonalistów z branży remontowo-budowlanej. Agregaty jednofazowe EP10000E, EP12000E, EP 14000E i trójfazowe EP13500TE, EP 16000TE i EP18000TE są także wykorzystywane do zasilania całego domu jednorodzinnego. Zależnie od modelu, agregaty są standardowo/opcjonalnie wyposażone w praktyczny licznik motogodzin, zabezpieczenie magneto-termiczne prądnicy i olejowe silnika, woltomierz oraz opcjonalnie - w zestaw transportowy.

Agregaty prądotwórcze EA to rodzina niezawodnych, bardzo trwałych agregatów prądotwórczych z silnikami na benzynę przeznaczonych do profesjonalnego, intensywnego zastosowania w trudnych warunkach. Cenione są przez użytkowników za jakość, długą żywotność, jakość generowanego prądu oraz bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Ponieważ agregaty EA od wielu lat znajdują się w naszej ofercie i cieszą się niesłabnącą popularnością profesjonalistów, należą do grupy najlepiej sprawdzonych w praktyce agregatów prądotwórczych.

Najważniejszym kryterium wyboru agregatu prądotwórczego jest zastosowanie i związana z tym moc czynna, następnie koszty eksploatacji i serwisowania, marka, oryginalna produkcja, jakość urządzenia i zespołu „silnik-prądnica”, rodzaj stabilizacji napięcia (jeśli jest potrzebna). Cena zakupu nie powinna być najważniejszym kryterium, ponieważ w praktyce tanie agregaty nie gwarantują niezawodności i zazwyczaj wymagają większych nakładów finansowych w trakcie użytkowania, niż agregaty o wyższej cenie zakupu.

Agregaty prądotwórcze Honda to urządzenia z zasady przeznaczone do wieloletniego użytkowania i będą służyć przez długi okres pod warunkiem, że są oryginalnej produkcji, są prawidłowo użytkowane i odpowiednio konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji obsługi. Warto pamiętać, że prawidłowo dobrany do odbiorników i prawidłowo funkcjonujący agregat prądotwórczy ma istotny wpływ na działanie, trwałość i żywotność zasilanych odbiorników.

Awarie sieci energetycznej zdarzają się o każdej porze roku, ale ich skutki są najbardziej dotkliwe zimą. Przyczyn awarii może być wiele, ponieważ sieć energetyczna to urządzenie techniczne, które może się popsuć, ale również może być wyłączone z powodu planowych przeglądów, napraw i konserwacji, jak i z powodów nieplanowanych. Do tej drugiej kategorii należy zaliczyć sytuacje wynikające z poprawnego działania systemów zabezpieczeń wyłączających dopływ energii elektrycznej w przypadkach zagrożeń pożarem czy porażeniem prądem, a także wskutek siły wyższej czyli warunków pogodowych.

Właściciele domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, lokalnych sklepików, domków letniskowych doświadcza awarii sieci energetycznej lub, jak i profesjonaliści w branży budowlano-remontowej, musi zadbać o stałe zasilanie elektronarzędzi potrzebnych do pracy bez dostępu do zasilania z gniazda. W takich sytuacjach najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy o mocy maksymalnej 3kW, który cicho zasila odbiorniki jednofazowe: indukcyjne jak lodówka, zamrażarka, klimatyzatory, elektronarzędzia, oświetlenie, odbiorniki elektroniczne jak  komputery i laptopy, telewizory, wzmacniacze, sterowniki pieców C.O.

Agregat prądotwórczy jest popularnym urządzeniem, które niezawodnie zapewnia dopływ energii elektrycznej dobrej jakości praktycznie w każdej sytuacji: w przypadku awarii sieci, do zasilania elektronarzędzi podczas domowego majsterkowania, jak i do zasilania profesjonalnych urządzeń na placu budowy. Jest też bardzo chętnie wykorzystywany podczas podróży – na campingach, w camperach i na łodziach motorowych.

Źródeł prądu na własne potrzeby mamy coraz więcej –  jest w czym wybierać. Dziś zależy to naszych potrzeb i środków finansowych. Ale….. czy wszystkie są naprawdę niezawodne? Niestety nie. Każdy system może ulec awarii. Najgroźniejsze są letnie nawałnice i trudne zimowe warunki, które zrywają trakcje energetyczne a całe osiedla zapadają w ciemnościach. Prawdę mówiąc bez światła żarówki można żyć, ale niedziałająca lodówka podczas upału czy niedziałający piec zimową porą poważnie utrudniają nam życie. W takich sytuacjach zbawienny jest agregat prądotwórczy.