Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:


Przykład: agregat prądotwórczy Honda EU70i S


Agregat prądotwórczy Honda EU70i S stał się obiektem zainteresowania fałszerzy i jego podróbki pojawiły się na polskim rynku. Wyobraźnia fałszerzy ma szerokie horyzonty co także ułatwia rozpoznanie atrapy oryginału. Wśród zgłoszonych do konsultacji na profilu FB @ariespower podróbek znalazł się wariant biały i już kolor obudowy zdradza, że agregat nie jest produktem Honda. Nieustająco apelujemy o ostrożność w przypadku chęci zakupu agregatu prądotwórczego Honda w sieci lub w przypadkowych miejscach, a zwłaszcza jeśli agregat jest proponowany w wyjątkowo okazyjnej cenie. Całkowitą pewność zakupu oryginału gwarantuje wyłącznie transakcja sprzedaży-kupna w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży – lista według województw z kontaktami znajduje się w zakładce „Dilerzy i Serwisy”.

Proceder kopiowania urządzeń Honda, głównie agregatów prądotwórczych, istnieje od lat i od samego początku istnienia naszej firmy jako Generalnego Dystrybutora urządzeń i maszyn Honda w Polsce prowadzimy starania, by eliminować to zjawisko z rynku i chronić naszych klientów oraz osób ufających w jakość sygnowaną marką Honda. Fałszerze, kierując się chęcią szybkiego zysku, wykorzystują renomę marki Honda, ale jakość Honda w praktyce jest nie do podrobienia.

Turystyka kamperowa, karawaning, podróże z przyczepą kempingową zyskały w sytuacji epidemii COVID-19 jeszcze większą popularność jako jedna z najbezpieczniejszych form spędzania wakacji i urlopów. Potwierdza to trwający boom rynkowy na kampery i przyczepy kampingowe, a wielu nowych adeptów sztuki caravaningu z pewnością zasmakuje w wolności podróży „w siną dal”, podczas których cel noclegu, pobytu zawsze może być zmieniony...

Rodzina agregatów prądotwórczych EP to generatory energii elektrycznej belgijskiej firmy EUROPOWER wyposażone w niezawodne silniki na benzynę Honda najnowszej generacji GX oraz iGX. Stanowią interesującą alternatywę dla agregatów benzynowych produkowanych przez Koncern Honda oraz tańszą opcję względem agregatów z silnikami diesla, zapewniając jednocześnie wysoką jakość generowanego prądu. Przeznaczone są przede wszystkim dla profesjonalistów z branży remontowo-budowlanej. Agregaty jednofazowe EP10000E, EP12000E, EP 14000E i trójfazowe EP13500TE, EP 16000TE i EP18000TE są także wykorzystywane do zasilania całego domu jednorodzinnego. Zależnie od modelu, agregaty są standardowo/opcjonalnie wyposażone w praktyczny licznik motogodzin, zabezpieczenie magneto-termiczne prądnicy i olejowe silnika, woltomierz oraz opcjonalnie - w zestaw transportowy.

Agregaty prądotwórcze EA to rodzina niezawodnych, bardzo trwałych agregatów prądotwórczych z silnikami na benzynę przeznaczonych do profesjonalnego, intensywnego zastosowania w trudnych warunkach. Cenione są przez użytkowników za jakość, długą żywotność, jakość generowanego prądu oraz bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Ponieważ agregaty EA od wielu lat znajdują się w naszej ofercie i cieszą się niesłabnącą popularnością profesjonalistów, należą do grupy najlepiej sprawdzonych w praktyce agregatów prądotwórczych.

Najważniejszym kryterium wyboru agregatu prądotwórczego jest zastosowanie i związana z tym moc czynna, następnie koszty eksploatacji i serwisowania, marka, oryginalna produkcja, jakość urządzenia i zespołu „silnik-prądnica”, rodzaj stabilizacji napięcia (jeśli jest potrzebna). Cena zakupu nie powinna być najważniejszym kryterium, ponieważ w praktyce tanie agregaty nie gwarantują niezawodności i zazwyczaj wymagają większych nakładów finansowych w trakcie użytkowania, niż agregaty o wyższej cenie zakupu.

Agregaty prądotwórcze Honda to urządzenia z zasady przeznaczone do wieloletniego użytkowania i będą służyć przez długi okres pod warunkiem, że są oryginalnej produkcji, są prawidłowo użytkowane i odpowiednio konserwowane zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji obsługi. Warto pamiętać, że prawidłowo dobrany do odbiorników i prawidłowo funkcjonujący agregat prądotwórczy ma istotny wpływ na działanie, trwałość i żywotność zasilanych odbiorników.

Awarie sieci energetycznej zdarzają się o każdej porze roku, ale ich skutki są najbardziej dotkliwe zimą. Przyczyn awarii może być wiele, ponieważ sieć energetyczna to urządzenie techniczne, które może się popsuć, ale również może być wyłączone z powodu planowych przeglądów, napraw i konserwacji, jak i z powodów nieplanowanych. Do tej drugiej kategorii należy zaliczyć sytuacje wynikające z poprawnego działania systemów zabezpieczeń wyłączających dopływ energii elektrycznej w przypadkach zagrożeń pożarem czy porażeniem prądem, a także wskutek siły wyższej czyli warunków pogodowych.

Właściciele domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, lokalnych sklepików, domków letniskowych doświadcza awarii sieci energetycznej lub, jak i profesjonaliści w branży budowlano-remontowej, musi zadbać o stałe zasilanie elektronarzędzi potrzebnych do pracy bez dostępu do zasilania z gniazda. W takich sytuacjach najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy o mocy maksymalnej 3kW, który cicho zasila odbiorniki jednofazowe: indukcyjne jak lodówka, zamrażarka, klimatyzatory, elektronarzędzia, oświetlenie, odbiorniki elektroniczne jak  komputery i laptopy, telewizory, wzmacniacze, sterowniki pieców C.O.

Agregat Honda EU 20i przez 17 lat królował na światowych rynkach ciesząc się świetną opinią użytkowników i ogromną popularnością. Wyróżniał się wysoką jakością generowanego prądu, lekką, kompaktową i łatwą do przenoszenia konstrukcją, cichą pracą i przyjaznym dla otoczenia obniżonym poziomem emisji spalin. Był agregatem bezkonkurencyjnym, który spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Agregat prądotwórczy jest popularnym urządzeniem, które niezawodnie zapewnia dopływ energii elektrycznej dobrej jakości praktycznie w każdej sytuacji: w przypadku awarii sieci, do zasilania elektronarzędzi podczas domowego majsterkowania, jak i do zasilania profesjonalnych urządzeń na placu budowy. Jest też bardzo chętnie wykorzystywany podczas podróży – na campingach, w camperach i na łodziach motorowych.

Źródeł prądu na własne potrzeby mamy coraz więcej –  jest w czym wybierać. Dziś zależy to naszych potrzeb i środków finansowych. Ale….. czy wszystkie są naprawdę niezawodne? Niestety nie. Każdy system może ulec awarii. Najgroźniejsze są letnie nawałnice i trudne zimowe warunki, które zrywają trakcje energetyczne a całe osiedla zapadają w ciemnościach. Prawdę mówiąc bez światła żarówki można żyć, ale niedziałająca lodówka podczas upału czy niedziałający piec zimową porą poważnie utrudniają nam życie. W takich sytuacjach zbawienny jest agregat prądotwórczy.