Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Świat agregatów prądotwórczych proponuje szeroki wybór generatorów. Obejmuje agregaty różniące się mocą maksymalną i jakością wytwarzanej energii elektrycznej, urządzenia jednofazowe i trójfazowe, walizkowe, przenośne i stacjonarne, przemysłowe, spawalnicze i z automatyką podłączaną do sieci. Zapotrzebowanie na źródło energii niezależne od sieci energetycznej jest ogromne, a produkcja prądu z odnawialnych źródeł energii na dziś jeszcze nie ma zbyt sprzyjających warunków na szybki i powszechny rozwój. Agregat prądotwórczy i jego trafny wybór nadal pozostaje podstawową kwestią własnego, niezależnego zasilania użytkowanych odbiorników.

Agregaty prądotwórcze o długim czasie zasilania


W procesie wyboru agregatu prądotwórczego należy wziąć uwagę kilka parametrów, jak:

  • oryginalna produkcja i jakość. Wysokie zapotrzebowanie na prąd generowany z agregatów jest wykorzystywane przez producentów generatorów miernej jakości i przez nieuczciwe osoby sprzedające podróbki znanych marek. Jakość nie może być tania, więc kusząca atrakcyjna cena nie powinna być wiodącym kryterium zakupu. Mierna, słaba jakość i podróbka nie wytrzymują próby czasu
  • takie agregaty raczej szybko niż później odmawiają posłuszeństwa, a znalezienie jakiejkolwiek części zamiennej jest zazwyczaj misją z góry przegraną. Przestrzegamy przed agregatami prądotwórczymi nieznanych marek i tanich przez wzgląd na Państwa bezpieczeństwo finansowe i emocje. Jednocześnie, jako wyraz szacunku dla Państwa, rekomendujemy zakup agregatów prądotwórczych Honda i pozostałych, które znajdują się w naszej ofercie, WYŁĄCZNIE U NASZYCH AUTORYZOWANYCH PARTNERÓW, co jest GWARANCJĄ zakupu agregatu oryginalnej produkcji;
  • cel zasilania. Przed wyborem agregatu należy dokładnie określić jakie odbiorniki mają być nim zasilane i jaka jest suma ich mocy, ponieważ moc znamionowa (cięgła) agregatu musi być większa od sumy mocy zasilanych odbiorników. Należy wziąć też pod uwagę zwiększone zapotrzebowanie na moc w momencie rozruchu naszych odbiorników. Od rodzaju odbiorników zależy też, czy agregat powinien mieć stabilizację napięcia oraz rodzaj tej stabilizacji;
  • czas zasilania na jednym zbiorniku paliwa. Jest to kryterium niedoceniane przez indywidualnych użytkowników, a właśnie ono daje poczucie bezpieczeństwa i wygody zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Warto zatem zawsze sprawdzić wielkość pojemnika na paliwo i jakość silnika, bo czas pracy agregatu zależy właśnie od zapasu paliwa i zużycia paliwa.Duża pojemność zbiornika na paliwo

Duży zbiornik na paliwo – benzynę - jest istotnym wyróżnikiem agregatów prądotwórczych Honda z serii EG – EG3600 CL/ EG4500 CL/ EG5500 CL, oraz EM5500CXS. Są to kolejno wielkości rzędu aż 24 l i 23,5 l – największe w ofercie Honda, co można porównać do dużych agregatów prądotwórczych e-Power (nowa nazwa EUROPAWER) EP oraz EPS z silnikami diesla Kubota.

Rozważając wybór najlepszego agregatu prądotwórczego do domu jednorodzinnego, do prac remontowo-budowalnych, do zasilania nowoczesnych elektronarzędzi należy zastanowić się jaki czas pracy agregatu bez konieczności uzupełniania paliwa będzie spełniał potrzeby. Warto przy tym też wziąć pod uwagę to, że czas pracy zależy również od obciążenia agregatu.

UWAGA! Nie należy dopuszczać do wyłączenia się pracującego pod obciążeniem agregatu z powodu braku paliwa, w następstwie czego może dojść do uszkodzenia prądnicy agregatu.

Długi czas zasilania na 1 tankowaniu agregatu

Długi czas zasilania na 1 tankowaniu agregatu

Agregat prądotwórczy pracujący do 8 czy 12 godzin na jednym zbiorniku paliwa zapewni spokojną zimową noc w przytulnie ciepłych pomieszczeniach domowych. Rzecz bezcenna.
Liderem w tym gronie agregatów prądotwórczych jest Honda EG3600 CL (moc. maks. 3,6 kW, pojemność zbiornika 24l) – do 12h na jednym tankowaniu! Wystarczy napełnić zbiornik paliwa tylko dwa razy na dobę, by rodzina w żaden sposób nie odczuwała na przykład awarii sieciowej dostawy energii elektrycznej.

Czas pracy do 9h 30 min zapewnia agregat Honda EG4500 CL (moc maks. 4,5 kW, pojemność zbiornika 24l), zaś Honda EG5500 CL (moc. maks. 5,5 kW, pojemność zbiornika 24l) zapewnia zasilanie odbiorników do 8h 10 min. Agregat z innej serii – Honda EM – EM5500CXS (moc. maks. 5,5 kW) wyposazony w nieco mniejszy zbiornik paliwa – 23,5l – może pracować do prawie 8h (7h 42 min) na jednym tnakowaniu.

Ze względu na ten wręcz rekorodowo długi czas pracy na jednym zbiorniku paliwa, agregaty Honda EG oraz EM5500CXS są rekomendowane przede wszystkim do zabezpieczenia domu w energię elektryczną w przypadku wszekich przerw w dostawach prądu z sieci, który przyczyną mogą być warunki pogodowe, awarie, planowane wyłączenia spowodowane pracami konserwatorskimi. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że problemu braku dostaw energii elektrycznej z sieci nie rozwiązuje nawet instalacja fotowoltaiczna on-grid, podłączona do publicznej sieci energetycznej, ponieważ w przypadku awarii dystrybutora energii elektrycznej, domowe odbiorniki również są odcięte od dostaw prądu. Stąd też agregat prądotwórczy jest najpewniejszym oraz niezawodnym w działaniu alternatywnym systemem zasilania w przypadku awarii sieci energetycznej. Dodatkowym rozwiązaniem są agregaty z automatycznym startem (współpracują z nowoczesnym panelem automatyki podłączonej do sieci elektrycznej budynku), jak Honda EU70iS AUTO.

Charakterystyka agregatów Honda EG


Charakterystyka agregatów Honda EG

Agregaty prądotwórcze Honda EG - EG3600 CL, EG4500 CL, EG5500 CL to urządzenia jednofazowe o uniwersalnym zastosowaniu wyposażone w silniki Honda na beznynę, 3 gniazda AC (2 x 230 V 16A; 1 x 230 32A). Przeznaczone są do zasilania odbiorników jednofazowych: urządzeń domowych, włącznie z czułym na jakość energii elektrycznej nowoczesnym sprzętem elektronicznym, sterowników pieców C.O., oświetlenia, telewizorów LCD/LED/PLAZMA, laptopów, kamer, wzmacniaczy, elektronarzędzi; do zasilania narzędzi elektrycznych podczas majsterkowania oraz prac budowlano-remontowych. Są też idealnym źródłem prądu do zasilania elektrycznych urządzeń ogrodowych i do pracy wokół domu w sytuacji braku innych źródeł energii elektrycznej.

Prąd o wysokiej jakości

Generują prąd o wysokiej jakości dzięki zastosowaniu cyfrowego automatycznego regulatora napięcia D-AVR, który stale kontroluje i koryguje wahania napięcia wyjściowego. Posiadają też unikalne funkcje chroniące zasilane odbiorniki przed ewentualnym uszkodzeniem, które zatrzymują silnik agregatu w przypadku zbyt dużych obrotów lub gdy wykryte zostanie nieprawidłowe napięcie, np. v-amortyzatory ustawione pod kątem 45° zmniejszają ryzyko zerwania zespołu silnik-prądnica od ramy podczas pracy w ciężkich warunkach i tłumią drgania skuteczniej od amortyzatorów standardowych; stoper antywstrząsowy blokuje zespół silnika i prądnicy w przypadku nieprawidłowej pozycji. Zastosowany w nich silnik Honda GX, gwarantuje niskie zużycie paliwa, zmniejszoną emisję spalin i redukcję poziomu hałasu, prawidłową pracę silnika zapewnia system alarmu olejowego, który odcina zapłon, gdy poziom oleju jest zbyt niski.

Łatwość obsługi

Łatwość obsługi agregatów zapewnia panel przedni z włącznikiem zapłonu, wyłącznikiem obwodu prądu zmiennego, gniazdami prądu zmiennego, zaciskiem uziemienia. W centralnej części urządzenia znajduje się natomiast rączka rozrusznika, korek wlewu oleju, drążek ssania, dźwigienka zaworu paliwa, filtr powietrza. 

Charakterystyka agregatu Honda

Charakterystyka agregatu Honda EM5500CXS

Agregat Honda EM5500CXS jest również jednofazowym generatorem prądu o mocy maksymalnej 5,5 kW wyposażonym w duży zbiornik paliwa (23,5l) i m. in. 2 gniazda AC (2 x 230 V 16A), inteligentną stabilizację napięcia i częstotliwości tzw. i-AVR. Jest to automatyczny regulator, który w sposób ciągły kontroluje prędkość obrotową silnika i zapewnia wysoką jakość dostarczanego prądu przez co znacznie poprawia działanie i żywotność odbiorników o charakterze indukcyjnym. System i-AVR w połączeniu z silnikiem nowej generacji Honda umożliwia też uzyskanie dodatkowej krótkotrwałej mocy powyżej mocy maksymalnej agregatu!

System i-AVR

Duzy zbiornik paliwa, silnik Honda nowej generacji, precyzyjnie dopasowana do parametrów silnika prądnica zapewniają produkcję prądu bardzo wysokiej jakości w czasie do prawie 8h – dokładnie do 7h 42 min, zależnie od obciążenia agregatu. Jest rekomendowany do zasilania jednofazowych odbiorników wyposażenia domowego (sprzętu ARV/AGD, telewizorów i monitorów LCD/LED/PLAZMA, komputerów, kamer, sterowników pieców C.O.), w tym urządzeń elektronicznych wrażliwych na jakość prądu.

Duzy zbiornik paliwa, silnik Honda nowej generacji


Dostępność serwisu i części zamiennych

Łatwa i szybka dostępność serwisu i części zamiennych jest bardzo ważnym kryterium wyboru urządzenia, zwłaszcza w przypadku urządzeń eksploatowanych intensywnie oraz w trudnych warunkach. Kryterium to nie obniża w niczym jakości urządzeń, ale w każdym urządzeniu – agregacie prądotwórczym – są materiały eksploatacyjne, które zużywają się podczas pracy i ich wymiana na nowe, oryginalne, wydłuża żywotność agregatu.Od szybkości napraw czy wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych zależy przebieg zaplanowanej pracy. Potwierdził to trudnych okres pandemii, gdy transporty części zamiennych i produktów/urządzeń/maszyn na całym świecie przechodziły kryzys prędkości dostaw. Dziś ta sytuacja wróciła do normy i wszystkie nasze Autoryzowane Punkty Serwisowe Honda mają dostęp do wszystkich części zamiennych Honda dostarczanych z Centrum Logistycznego Honda w Pniewach koło Poznania.