Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Życie bez prądu jest dziś praktycznie niemożliwe. W każdym miejscu otaczamy się licznymi przedmiotami, które są zasilane energią elektryczną lub ich baterie muszą być systematycznie ładowane. To energia elektryczna zapewnia możliwość gotowania, bezpiecznego chłodzenia i mrożenia produktów spożywczych, kontakt z bliskimi za pomocą telefonii komórkowej, kontakt ze światem poprzez odbiorniki RTV, pracę na komputerach i laptopach. Zapewnia ogrzewanie i oświetlenie pomieszczeń. Ułatwia gospodarskie majsterkowanie i poważniejsze prace remontowo-budowlane. Ułatwia realizację wielu aktywności hobbystycznych, jak wędkowanie, fotografowanie i filmowanie, biwakowanie, wyprawy alpinistyczne. Zdecydowanie zwiększa komfort krótkich i dłuższych podróży kamperem lub z przyczepą kempingową. Przydaje się też na pokładzie łodzi żaglowych podczas wakacyjnych rejsów.
Mobilna moc 2,2 kW zawsze pod ręką


Wszystkie wyżej wymienione liczne potrzeby spełnia jedno urządzenie – walizkowy, jednofazowy agregat prądotwórczy Honda EU22i z z inwerterową stabilizacją napięcia i częstotliwości oraz z doskonalszym wyciszeniem, reprezentujący niezawodną jakość Koncernu Honda. Agregat EU22i wytwarza czysty prąd, którego jakość przewyższa ten dostępny w domowych gniazdkach. Jest bezpieczny dla najczulszych odbiorników elektronicznych, a wszystkim odbiornikom zapewnia długą żywotność.

2,2 kW mocy maksymalnej. Silnik spalinowy Honda GXR120 wyróżniający się obniżoną emisją spalin. 2 gniazda AC 230V - 16A. 1 gniazdo DC 12V - 8,3A. Unowocześniona prądnica. Udoskonalony inwerter. Dodatkowe kanały wentylacyjne – jeszcze lepsze chłodzenie. Zawór paliwa. Czas pracy 3 h 50 min na jednym tankowaniu, a w Trybie Pracy Ekonomicznej nawet do 7-8h. Obudowa skutecznie wyciszająca pracę urządzenia. Waga 21 kg zapewnia uniwersalną mobilność agregatu i wytwarzanie prądu tam, gdzie jest potrzebny.


Sprawdzony w praktyce


Agregat Honda EU22i, dostępny od 2018r., jest udoskonaloną wersją EU20i, który przez 17 lat bił rekordy popularności. Był agregatem bezkonkurencyjnym, który spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów i z powodzeniem zasilał najbardziej skomplikowane urządzenia elektroniczne. Szczególnie upodobany przez profesjonalistów, znalazł się na wyposażeniu instytucji, jak telewizja, radio, wojsko oraz służby publiczne. Doceniany był również przez klientów indywidualnych, stając się ikoną niezależnego zasilania na kempingach, imprezach plenerowych oraz w gospodarstwach domowych. Nie można zapomnieć również o miłośnikach sportów i wypraw ekstremalnych, podczas których od pracy agregatu wielokrotnie zależało ludzkie życie. EU20i był niezawodny w każdych warunkach, służył na morzach i oceanach, pustyniach, zdobywał najwyższe szczyty górskie, eksplorował Antarktydę i Alaskę. Ceniony był za bardzo długą żywotność, o czym świadczy fakt, że nadal są do niego produkowane materiały eksploatacyjne i części zamienne, choć produkcja EU20i zakończyła się kilka lat temu. Warto zatem podkreślić, że EU22i jest udoskonaloną wersją poprzednika, z większą mocą maksymalną, i w sumie łączy w sobie ponad 20 lat praktycznych doświadczeń.Najbardziej uniwersalne zastosowanie


Honda EU22i ma bardzo szerokie zastosowanie dzięki zachowaniu idealnej proporcji mocy do wagi. Stanowiąc przenośne źródło zasilania staje się podręczną, własną, niezależną mini-elektrownią, która wytwarza energię elektryczną w każdym miejscu, gdzie jest to potrzebne. Wyposażony w gniazdo DC zasila też akumulatory samochodowe.

W domu zasili m. in. piec C.O., oświetlenie, czajnik elektryczny, kuchenkę mikrofalową, klimatyzator, lodówkę, suszarkę do włosów, TV, laptopy, telefony komórkowe, wzmacniacze, alarm. W sytuacjach awarii sieciowych dostaw energii elektrycznej, EU22i zapewnia też niezakłóconą pracę w warunkach home office. Jest także najlepszym wyborem do zasilania urządzeń medycznych wspierających w domowych warunkach stan zdrowia osób chorych i niepełnosprawnych.

Podczas majsterkowania i prac remontowo-budowlanych posłuży do zasilania elektronarzędzi, w tym tych czułych na jakość prądu, jak np. szlifierka, mały kompresor, wiertarka, narzędzia pneumatyczne, elektroniczne urządzenia diagnozujące. Służy też do zasilania oświetlenia, aparatury pomiarowej.
Fanom caravaningu i miłośnikom motorowodniactwa zapewni wyższy stopień komfortu na pokładzie zasilając odbiorniki podstawowego użytku, jak oświetlenie, czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, lodówka – na przykład przenośna lodówka kompresorowa ariesFrost, suszarka do włosów, TV, laptop, telefon komórkowy, wzmacniacze, akumulator samochodowy.Aktywności plenerowe – wędkarstwo, loty dronów, fotografia, transmisje TV – to działania, które również wymagają zabezpieczenia się w przenośne i niezawodne źródło prądu. Honda EU22i sprawdza się doskonale i w tej roli zapewniając wygodę i realizację zaplanowanych działań.


Czysty prąd najwyższej jakości


Ważnym elementem każdego agregatu prądotwórczego, który definiuje jakość urządzenia oraz jakość wytwarzanego prądu, jest, obok silnika i rodzaju stabilizacji napięcia, prądnica. W agregacie Honda EU22i silnik GXR120 współpracuje z wysokoprzepustową prądnicą. Zastosowano w niej zmodyfikowane proporcje magnesów do liczby uzwojeń (cieńsze magnesy umożliwiły zainstalowanie większej liczby uzwojeń w cewkach). Ten zespół „prądnica-silnik-inwerter” udoskonala jakość urządzenia i zapewnia najwyższą jakość wytwarzanej energii elektrycznej. W efekcie, agregat EU22i wpływa na wydłużoną żywotność zasilanych odbiorników.

Drugim czynnikiem gwarantującym najwyższą jakość prądu jest udoskonalony inwerter. Inwerter jest najnowocześniejszym systemem stabilizacji napięcia i częstotliwości. Działa na zasadzie przetwornicy AC-DC-AC, w której występują trzy etapy konwersji przebiegu napięcia, gdzie AC oznacza napięcie zmienna, a DC – stałe. Inwerter funkcjonuje niezależnie od obrotów silnika, dlatego prędkość obrotowa silnika nie ma wpływu na częstotliwość stabilizacji. Jest to również najszybciej działający system stabilizacji napięcia, dzięki czemu podczas najmniejszych wahań obciążenia, prąd zachowuje znamionowe wartości napięcia oraz częstotliwości. Jest najbezpieczniejszy dla odbiorników i wręcz konieczny w przypadku odbiorników elektronicznych niezwykle czułych na jakość prądu. W agregacie Honda EU 22i zastosowano najnowszą wersję inwertera, który zwiększa wydajność tego agregatu i jednocześnie zapewnia wytwarzanie czystego prądu o jakości przewyższającej ten dostępny w domowych gniazdach.Parametry techniczne i łatwość obsługi

 • Silnik Honda
  4-suwowy Honda GXR120 o pojemności 121 cm3 na czyste paliwo. To niezawodny silnik przeznaczony do pracy w trudnych warunkach i stosowany m. in. w ubijakach wibracyjnych. Specjalnie pod kątem EU22i zyskał przeprojektowany korpus tak, by mógł zmieścić się w kompaktowej obudowie agregatu. Dzięki niższej prędkości obrotowej, GXR120 zapewnia dłuższy czas pracy agregatu na jednym zbiorniku paliwa – prawie 4 godziny, a w Trybie Pracy Ekonomicznej aż 7-8h. Wyróżnia się obniżonym poziomem emisji spalin i hałasu, dzięki czemu jest przyjazny dla użytkownika i otoczenia.

 • Udoskonalona prądnica
  Wysokoprzepustowa prądnica jest precyzyjnie dostosowana do silnika GXR120 i wpływa na najwyższą jakość generowanego prądu.

 • Udoskonalony inwerter
  Inwerter jest najnowocześniejszym systemem stabilizacji napięcia i częstotliwości, dzięki któremu zasilane odbiorniki działają z rzeczywistą mocą. Warto też pamiętać, że to właśnie inwerter generujący prąd najwyższej jakości, zapewnia zasilanym odbiornikom trwałość i dłuższą żywotność. Zastosowany w EU22i nowy moduł inwertera zwiększył o 10% wydajność tego agregatu w porównaniu do swego poprzednika EU20i. • Wydajny system chłodzenia
  EU22i jest wyposażony w dodatkowe kanały wentylacyjne, które skutecznie chłodzą zespół „silnik-prądnica”. Dzięki nowym i powiększonym kanałom wentylacyjnym (w osłonie bocznej, dwa kanały na panel przednim), agregat zyskał lepszą wydajność.
 • Zawór paliwa
  Zawór paliwa umożliwia dokładne wypalenie paliwa z gaźnika, co powinno być wykonane w przypadku nieużytkowania agregatu przez dłuższy czas. Ponieważ przetrzymywanie starego paliwa jest częstym zaniedbaniem użytkowników urządzeń spalinowych, konstruktorzy agregatu prądotwórczego EU22i wprowadzili zawór paliwa, który ułatwia obsługę urządzenia, dodatkowo zabezpiecza silnik przed ewentualna awarią i ogranicza wizyty w serwisie. Zamknięcie zaworu powoduje wypalenie paliwa i automatyczne wyłączenie silnika po skończonej operacji. W tym celu wystarczy ustawić pokrętło na szarym polu nad „0” oznaczającym wyłączenie silnika. • Większy otwór wlewu oleju
  Obsługę agregatu ułatwia również powiększony otwór wlewu oleju. Dzięki powiększonej średnicy wlewu i prowadnicy spustu oleju, olej można wlewać bezpośrednio z pojemnika. • Osłona linki startera
  Ułatwieniem w obsłudze agregatu jest także nowa stalowa osłona obudowy w miejscu, gdzie znajduje się linka startera, dzięki której linka jest dodatkowo chroniona przed mechanicznym uszkodzeniem, a sama czynność pociągania za linkę stał się lżejszy i bardziej płynny.

 • Wygodna obsługa
  Agregat Honda EU22i jest wyposażony w przejrzysty układ panelu przedniego, na którym znajdują się wszystkie kontrolki (oleju, błędu trybu pracy, pracy agregatu), gniazda elektryczne, bezpieczniki gniazd, przełącznik trybu pracy ECO, gniazdo uziemiające oraz gniazdo DC i gniazda równoległego połączenia dwóch generatorów EU22i, czyli autosynchronizacji (to dodatkowa opcja umożliwiająca łączenie 2 modeli EU22i w celu podwojenia maksymalnej mocy wyjściowej do 4,4 kW, gdy zaistnieje potrzeba zasilania większej liczby odbiorników).

 • 5 lat gwarancji
  Użytkownicy agregatów Honda EU22i przestrzegający zasad prawidłowej eksploatacji urządzenia oraz warunków gwarancji (m. in. wykonywanie okresowych przeglądów technicznych w Autoryzowanym Serwisie, stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych) otrzymują dłuższy, 5-letni okres gwarancji. Zobacz warunki gwarancji


Warto też pamiętać, że podróbki zazwyczaj nie posiadają oryginalnej Karty Gwarancyjnej, natomiast każde urządzenie kupione w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży otrzymuje komplet dokumentów, w tym, wypełnioną i podstemplowaną przez sprzedawcę, Oryginalną Kartę Gwarancyjną Aries Power Equipment. Obowiązkiem Autoryzowanego Sprzedawcy jest też uruchomienie agregatu i wykonanie przeglądu zerowego przed przekazaniem agregatu kupującemu.