Nawadnianie i osuszanie
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Do wypompowywania wody z pomieszczeń można zastosować kilka różnych modeli pomp, których parametry powinny być właściwie dostosowane do celu użytkowania, np. pompy Honda do wody czystej i o dużej wydajności, np.: WB20XT i WB30XT, pompy półszlamowe z silnikiem Honda - SST50 lub SST80, elektryczne pompy zatapialne Aries Pump (w ofercie są pompy jedno- i trójfazowe), pompy szlamowe Honda z rodziny WT oraz pompy z silnikami Honda SMD50HXW czy SMD80HX.

Motopompa jest urządzeniem przeznaczonym do transportu wody i zależnie od przeznaczenia jest rekomendowana do nawadniania – motopompy do wody czystej lub osuszania terenu – motopompy do wody brudnej. W miejscach wymagających zachowania ciszy lub umożliwiających zasilanie energią elektryczną rekomendujemy wykorzystać elektryczne pompy zatapialne, które można zastosować zarówno do wody czystej jak i brudnej.

W walce ze skutkami powodzi i podtopień liczy się czas oraz efektywność usuwania wody, co umożliwia zastosowanie niezawodnej pompy wysokiej jakości. Równie ważne jest zastosowanie prawidłowego modelu pompy, którego parametry są dostosowane do warunków i potrzeb.

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem gwałtownych, bardzo gwałtownych nawałnic – burz, deszczu z gradobiciem. Z nieba polały się strumienie wody. Ale to nie wystarcza - w ogródku panuje susza. Ziemia twarda jak beton, a „pierwsza woda” spływa i ucieka na boki. Gleba traci właściwości absorpcyjne, dlatego woda nie przenika w głąb warstwy korzeniowej.