Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Agregaty prądotwórcze EA to rodzina niezawodnych, bardzo trwałych agregatów prądotwórczych z silnikami na benzynę przeznaczonych do profesjonalnego, intensywnego zastosowania w trudnych warunkach. Cenione są przez użytkowników za jakość, długą żywotność, jakość generowanego prądu oraz bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Ponieważ agregaty EA od wielu lat znajdują się w naszej ofercie i cieszą się niesłabnącą popularnością profesjonalistów, należą do grupy najlepiej sprawdzonych w praktyce agregatów prądotwórczych.


Aktualnie w ofercie znajduje się 5 agregatów jednofazowych o mocy maksymalnej od 3 do 6,2 kW oraz 1 agregat trójfazowy o mocy maksymalnej 3,7kVA 230V / 7 kVA 400V:


Rodzina agregatów EA jest rekomendowana do stosowania w branży remontowo-budowlanej, w warsztatach, w gospodarstwach rolnych. Urządzenia te spełniają także wysokie oczekiwania i potrzeby służb ratowniczych i publicznych.


 

Jakość Honda

Agregaty prądotwórcze EA uzupełniają ofertę agregatów o mocy maksymalnej 3 kW oraz wypełniają niszę bardzo pożądanych przez profesjonalistów agregatów o mocy maksymalnej 6 – 7 kW. Agregaty EA wyposażone są w silniki na benzynę Honda – silniki uznawane za jedne z najlepszych na świecie: EA3000 – w silnik Honda GX200 VSP OH, EA3000 AVR (agregat z Automatycznym Regulatorem Napięcia) – w silnik Honda GX200 VSD9 OH, EA6000 – w silnik Honda GX390 VSP OH, zaś EA6000AVR, EA6200 i trójfazowy EAT7000 – w znakomity silnik Honda GX390 VSD9. Marka Honda zyskała międzynarodową renomę dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań, rygorystycznemu przestrzeganiu standardów produkcji oraz produkcji przede wszystkim niezawodnych i przyjaznych dla otoczenia silników benzynowych. Potwierdzeniem tej jakości jest fakt stosowania silników Honda w bardzo bogatej gamie maszyn i urządzeń znakomitych konkurencyjnych marek.

Niepodważalną zaletą agregatów EA jest ich precyzyjnie przemyślana konstrukcja oparta na najlepszych zdobyczach nowoczesnej myśli technicznej i wieloletnich doświadczeniach oraz na ramie polskiej produkcji. Agregaty te wyposażone są w podzespoły, których jakość jest idealnie dostosowana do silników Honda tak, by każdy agregat spełniał wymagania najbardziej wymagających użytkowników.


Jakość energii elektrycznej

Profesjonalni użytkownicy agregatów prądotwórczych potrzebują przede wszystkim agregatów wytrzymałych o mocnej prądnicy, łatwych w eksploatacji i serwisowaniu, agregatów, które nie zawiodą podczas wykonywania pracy w różnych warunkach, często bardzo trudnych. Cenią także uniwersalność, długą żywotność oraz nowoczesne rozwiązania, które dodatkowo chronią zasilane nowoczesne elektronarzędzia.

Kluczowym parametrem każdego agregatu prądotwórczego jest jakość generowanego prądu, czyli zespół „silnik – prądnica”. Moc rzeczywista prądnicy połączonej z silnikiem o zbyt małej mocy nie jest równa mocy maksymalnej samej prądnicy i w praktyce okazuje się, że agregat, wbrew specyfikacji technicznej, w rzeczywistości nie może zasilić zaplanowanej liczby odbiorników, ponieważ nie jest w stanie zapewnić większej mocy podczas uruchamiania odbiorników jak i w trakcie pracy ze zmiennym obciążeniem. W takich przypadkach kupujący zapłacił za moc, której nie ma.

Mocną stroną agregatów EA jest między innymi ten kluczowy zespół „silnik-prądnica”. We wszystkich agregatach EA, silniki Honda współpracują z precyzyjnie dobranymi prądnicami o dużej mocy znamionowej, by każdy agregat generował bezpieczną dla odbiorników moc rzeczywistą. Agregaty EA o mocy maks. 3 – 6 kW posiadają znakomite prądnice NSM, natomiast nowe agregaty w tej rodzinie – jednofazowy EA6200 i trójfazowy EAT7000 – są wyposażone w silniki Honda GX390 VSD9 i znakomite prądnice Mecc-Alte.


5 lat gwarancji

Najlepszym dowodem na jakość urządzenia jest okres gwarancji. Aries Power Equipment, Generalny Dystrybutor maszyn i urządzeń Honda, Honda Marine, Mikasa, Orec w Polsce, jest jednym z niewielu w Polsce dystrybutorów przyznających klientom indywidualnym, którzy przestrzegają warunków gwarancji, aż 5-letniego okresu gwarancji. Zasada ta dotyczy również agregatów EA.

Tak długi okres gwarancji mówi sam za siebie: potwierdza jakość agregatów EA, ich niezawodność i bardzo długą trwałość. Aries Power Equipment od prawie trzech dekad wprowadza na polski rynek maszyny i urządzenia renomowanych japońskich i innych światowych producentów. Tworząc ofertę, firma kieruje się sprawdzoną jakością, niezawodnością, innowacyjnością, łatwością obsługi i przyjaznym dla środowiska działaniem maszyn. Firma od wielu lat cieszy się zaufaniem klientów indywidualnych, instytucjonalnych i profesjonalistów, w tym instytucji publicznych, służb państwowych, jak np. OSP oraz PSP i jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratownictwa. Współpracując z ponad 200 Autoryzowanymi punktami Dilerskimi i Serwisowymi, zapewnia łatwy dostęp do swojej oferty i szybkie dostawy części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych. Natomiast dokładnie wyselekcjonowani i wyszkoleni Autoryzowani Przedstawiciele firmy zapewniają profesjonalne usługi sprzedażowe i serwisowe satysfakcjonujące najbardziej wymagających klientów.


Stabilizacja napięcia


Ze względu na rodzaj odbiorników, 2 modele agregatów prądotwórczych EA - EA3000 AVR oraz EA6000 AVR są wyposażone w Automatyczny Regulator Napięcia (AVR), który służy do utrzymania znamionowych wartości napięcia. AVR sprawdza się przy zasilaniu najnowszych elektronarzędzi, niektórych UPS-ów, starszych modeli telewizorów czy monitorów. Nie jest jednak polecany do zasilania najbardziej nowoczesnej elektroniki tj. system kamer, telewizory LCD, PDP, LED, wzmacniacze, laptopy, sterowniki pieców C.O.

Zakres zastosowania

Agregaty EA są stosowane w branży remontowo-budowlanej, w warsztatach, w gospodarstwach rolnych, jak i przez służby ratownicze i publiczne. Zakres ten zależy od mocy maksymalnej danego agregatu oraz stabilizacji napięcia. Agregaty EA AVR przeznaczone są do zasilania odbiorników wymagających stabilizacji napięcia.Przykłady zastosowania:

EA3000 (moc maks. 3 kW) jest przeznaczony do zasilania prostych, jednofazowych odbiorników niewymagających stabilizacji napięcia. Jest stosowany przez firmy budowlano-remontowe, warsztaty, gospodarstwa role, jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym przez jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratownictwa.

EA3000AVR (moc maks. 3 kW) wyposażony w Automatyczny Regulator Napięcia EA3000AVR służy do zasilania odbiorników wymagających dodatkowej stabilizacji napięcia, w tym nowoczesnych elektronarzędzi, niektórych UPS-ów, starszych modeli telewizorów czy monitorów.

EA6000 (moc maks. 6 kW) służy do zasilania jednofazowych odbiorników niewymagających stabilizacji napięcia, w tym popularnych elektronarzędzi (wiertarki, szlifierki), kompresorów, jednofazowych betoniarek, sprzętu AGD podstawowego użytku.

EA6000AVR (moc maks. 6 kW) jest przeznaczony do zasilania odbiorników wymagających dodatkowej stabilizacji napięcia, a najczęściej jest wykorzystywany do zasilania urządzeń elektronicznych. Służy też za źródło zasilania rezerwowego.

EA6200 (moc maks. 6,2 kW) z prądnicą wyposażoną w przeciążeniowy wyłącznik zastępuje agregat Honda serii EC i służy do zasilania niewymagających zaawansowanej stabilizacji napięcia jednofazowych odbiorników, np.: popularnych elektronarzędzi (np. wiertarek, szlifierek), kompresorów, jednofazowych betoniarek, sprzętu AGD podstawowego użytku.

Trójfazowy agregat EAT7000 (moc maks. 3,7kVA 230V / 7 kVA 400V), wyposażony w stabilizację transformatorową, przeznaczony jest zasilania elektronarzędzi i urządzeń, które wymagają napięcia 400V.


Wieloletnia trwałość

Agregaty EA, produkowane z myślą o profesjonalistach oraz intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach, to agregaty o solidnej konstrukcji ramowej i wyposażone w podzespoły najwyższej jakości. Ich parametry zwiększają rentowność eksploatacji – generują prąd bezpieczny dla zasilanych odbiorników, wyróżniają się długą żywotnością nawet w warunkach bardzo intensywnej eksploatacji, są niezawodne w rozruchu i podczas wieloletniego działania.


Kompaktowe wymiary

Praktyczna funkcjonalność agregatów EA wynika również z kompaktowych wymiarów tych urządzeń, dzięki którym każdy agregat jest łatwy w transporcie. Produkowane są w dwóch rozmiarach: 60x45x45 cm ( długość/szerokość/wysokość) w przypadku EA3000/EA3000AVR oraz 75,5x55x53 cm w przypadku pozostałych modeli, czyli EA6000, EA6000AVR, EA6200 i trójfazowego EAT7000.


Czas pracy

Czas pracy agregatu prądotwórczego jest jednym z ważniejszych parametrów decydującym o wyborze danego modelu. Zależy od wielkości zbiornika na paliwo, zużycia paliwa i od wartości obciążenia agregatu. Agregaty EA mniejszej mocy, czyli EA3000/EA3000AVR wyposażone są w zbiorniki na benzynę o pojemności 3,3l, które przy standardowym obciążeniu zapewniają około 2h pracy agregatu. Pozostałe agregaty EA wyposażone są w większe zbiorniki na paliwo (6,1l) zapewniające ponad półtorej godziny działania na jednym tankowaniu.


Cicha praca

Coraz ważniejszym dziś kryterium wyboru agregatu prądotwórczego jest cicha praca, która wpływa na komfort pracy oraz na otoczenie, w którym agregat jest użytkowany. Wszystkie agregaty EA zostały sprawdzone pod tym kątem i zmierzona wartość mocy akustycznej wg 2000/14/EC wynosi: 95,3 dbA dla EA3000, 92,7 dbA dla EA3000AVR oraz 96,2 dbA dla pozostałych agregatów tej serii, czyli EA6000, EA6000AVR, EA6200 i EAT7000.


Dostępność serwisu i części zamiennych

Dostępność serwisu i części zamiennych również jest jednym z kluczowych aspektów wyboru agregatu, zwłaszcza w przypadku urządzeń profesjonalnych, eksploatowanych intensywnie oraz w trudnych warunkach, w których należy systematycznie kontrolować stan techniczny materiałów eksploatacyjnych (zużywają się w sposób naturalny podczas użytkowania). Od szybkości wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych zależy przebieg zaplanowanej pracy (Zobacz ”Materiały eksploatacyjne - Rola ich jakości i stanu technicznego na funkcjonowanie maszyny”). Sprawne serwisowanie agregatów zapewnia szeroka sieć Autoryzowanych Punktów Serwisowych dostępnych na terenie kraju, a dzięki inteligentnemu systemowi logistycznemu, potrzebne do wymiany części i materiały eksploatacyjne są dostępne na bieżąco lub dostarczane do Punktu Serwisowego w terminie do 3 dni.