Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Proceder kopiowania urządzeń Honda, głównie agregatów prądotwórczych, istnieje od lat i od samego początku istnienia naszej firmy jako Generalnego Dystrybutora urządzeń i maszyn Honda w Polsce prowadzimy starania, by eliminować to zjawisko z rynku i chronić naszych klientów oraz osób ufających w jakość sygnowaną marką Honda. Fałszerze, kierując się chęcią szybkiego zysku, wykorzystują renomę marki Honda, ale jakość Honda w praktyce jest nie do podrobienia.
Mając świadomość zagrożeń ze strony fałszerzy warto umieć odróżnić oryginał od podróbki już na pierwszy rzut okiem. Dlatego nieustannie ostrzegamy przed fałszerstwami, publikujemy zdjęcia podróbek jeśli tylko jest to możliwe i przede wszystkim pomagamy w identyfikacji danego egzemplarza. Tego typu konsultacji udzielamy na naszym profilu na Facebooku - @ariespower - w funkcji „Messenger” na podstawie przesłanych nam zdjęć urządzenia.

Podróbki przypominają prawdziwe urządzenia, ale logo HONDA umieszczone nieprawnie na tego typu urządzeniach nie gwarantuje oczekiwanej jakości. Podróbki nie wytrzymują próby eksploatacji, dość szybko przestają działać, i w konsekwencji pociągają za sobą dodatkowe koszty oraz problemy. Najważniejszy problem w przypadku podróbki dotyczy zakupu pasujących części zamiennych. Aries Power Equipment ani Autoryzowana Sieć Serwisowa nie sprzedaje części do podróbek ani ich nie naprawia.

Warto pamiętać , że podróbki nie posiadają żadnych wymaganych przepisami certyfikatów bezpieczeństwa. Stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia – podróbki agregatów prądotwórczych mogą spowodować porażenie, mogą być źródłem pożaru i mogą spowodować zniszczenie podłączonych do nich odbiorników.


Podstawowe elementy sprawdzonego zakupu


Sprzedający


Sprzedający jest pierwszym ogniwem procesu zakupowego, który powinien być sprawdzony. Gorąco namawiamy do wystrzegania się zakupu agregatów prądotwórczych oraz innych urządzeń Honda w przypadkowych miejscach, jak na przykład parking przed galerią handlową. Zazwyczaj ci przypadkowi sprzedawcy proponują agregat po bardzo atrakcyjnej cenie wymuszonej przez „zdarzenie życiowe”, które ponoć tej osobie się przytrafiło. Pracownicy Dystrybutora ani przedstawiciele naszych Autoryzowanych Dilerów NIGDY NIE OFERUJĄ okazyjnej sprzedaży maszyn i urządzeń Honda na przykład w drodze powrotnej z targów!

Rozwój informatyki, a także sytuacja będąca konsekwencją epidemii COVID-19 oraz nowoczesny styl życia sprzyjają zakupom dokonywanym w sklepach internetowych. Jednak należy mieć się na baczności, ponieważ na portalach aukcyjnych znajduje się bardzo wiele atrakcyjnych ofert agregatów prądotwórczych z nazwą „Honda”, które są podróbkami! Każdą taką ofertę należy bardzo dokładnie sprawdzić.

Pewność zakupu oryginalnego urządzenia Honda gwarantuje wyłącznie zakup w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży! Pełna lista Autoryzowanych Sprzedawców według województw znajduje się w zakładce „Dilerzy i serwisy”.


Cena


Cena, zazwyczaj atrakcyjnie niska, powinna zawsze budzić wątpliwości. Niska cena jest elementem alarmującym, ponieważ odzwierciedla wątpliwą jakość urządzenia - najwyższa jakość po prostu musi kosztować. Każdy agregat prądotwórczy, jak i wszystkie inne urządzenia Honda, stanowi przemyślaną koncepcję konstrukcyjną, w której każda część, każdy podzespół stanowi element całości i musi spełniać konkretne parametry. Wszystkie, nawet najmniejsze, podzespoły robocze są produkowane według bardzo rygorystycznych japońskich norm jakości, są sprawdzone i przetestowane przez Koncern Honda. Dlatego produkty Honda słyną w świecie z niezawodności, wydajności, wydłużonego okresu żywotności i przyjaznych dla otoczenia parametrów, jak np. niski poziom emisji spalin i cicha praca. Z tego też powodu zawsze rekomendujemy stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych, które są przypisane do konkretnego modelu urządzenia.

Podróbki są przeciwieństwem jakości. Powstają z materiałów i elementów niewiadomego pochodzenia, a najczęściej są zwyczajnym zlepkiem różnych podzespołów roboczych i części pochodzących z nieokreślonych źródeł. Dodatkowo, są montowane pospiesznie i bez zachowania jakichkolwiek standardów technicznych. Producenci podróbek nie zapewniają też profesjonalnej gwarancji, obsługi posprzedażowej ani serwisu i sprzedaży części zamiennych.


Gwarancja


Podróbki zazwyczaj nie posiadają oryginalnej Karty Gwarancyjnej. Każdy agregat prądotwórczy, inne urządzenie lub maszyna Honda kupione u Autoryzowanego Sprzedawcy otrzymują gwarancję, której okres może być wydłużony aż do 5 lat! (Poznaj warunki gwarancji).Komplet oryginalnych dokumentów


Kupując agregat prądotwórczy lub inne urządzenie Honda należy się upewnić, że pakiet sprzedającego obejmuje również komplet ORYGINALNYCH dokumentów, który powinien zawierać:

  • Instrukcję Obsługi producenta w formie książkowej (wydanie wielojęzyczne) oraz dołączane przez Autoryzowanego Sprzedawcę jej tłumaczenie na język polski,
  • Oryginalną Kartą Gwarancyjną Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce, która musi być wypełniona i podstemplowana przez sprzedawcę.
Gniazda


Gniazda – ich rodzaj i liczba – są kluczowym elementem pomocnym w odróżnieniu oryginalnego agregatu od podróbki. W agregatach prądotwórczych stosowane są ich dwa rodzaje: standardowe jednofazowe (Schuko lub tzw. francuskie), przemysłowe jednofazowe oraz przemysłowe trójfazowe. Gniazda standardowe wyglądają tak samo jak te, które są stosowane w domach i służą do przenoszenia prądu o wartościach do 16A. Natomiast gniazdka przemysłowe są przeznaczone do przesyłu prądu o wyższych wartościach – zazwyczaj do 32A.Agregat prądotwórczy: oryginał czy podróbka?
Przykład: agregat prądotwórczy Honda EM 5500CXS


Jednym z najczęściej podrabianych agregatów prądotwórczych Honda jest model EM5500 CXS. Rożne wersje podróbek nadal pojawiają się na rynku, głównie w sprzedaży internetowej oraz w przypadkowych miejscach, jak parkingi przed galeriami handlowymi i w ofertach przypadkowych sprzedawców. Jedynym pewnym zakupem oryginalnego agregatu prądotwórczego Honda jest Autoryzowany Sprzedawca. W przypadku zakupu agregatu z rynku wtórnego należy uważnie przyjrzeć się szczegółom potwierdzającym oryginalną produkcję. Poniżej wyjaśniamy kluczowe elementy na podstawie zdjęć oryginału oraz podróbek.

Agregat Honda EM5500CXS to agregat jednofazowy o mocy nominalnej 5 kW i mocy maksymalnej 5,5 kW wyposażony w inteligentny automatyczny regulator napięcia. tzw. i-AVR (dzięki temu agregat wytwarza bezpieczny dla odbiorników prąd wysokiej jakości, w tym urządzeń elektronicznych wrażliwych na jakość prądu), silnik nowej generacji Honda iGX390, nowoczesną prądnicę umożliwiającą uzyskanie 7 kW dodatkowej mocy powyżej mocy maksymalnej agregatu w czasie do 10 sekund, rozrusznik elektryczny, tryb pracy ekonomicznej ECO, v-amortyzatory, powiększony zbiornik paliwa (23,5 l) ze wskaźnikiem poziomu paliwa.1. Wygląd ogólny

Agregat prądotwórczy oznaczony jako EM5500CXS przedstawiony na zdjęciach w rubryce „Podróbki” NIE JEST ORYGINALNYM produktem marki Honda. Ogólny wygląd zewnętrzny urządzenia znacznie różni się od oryginału:
• Logo i kolorystyka – oryginalna produkcja posiada charakterystyczne logo marki Honda oraz czerwony, charakterystyczny dla marki, kolor agregatu
• Rura ramy oryginału ma przekrój okrągły – w podróbkach zazwyczaj ten przekrój jest kwadratowy
• Jakość wykonania - oryginalny agregat jest wykonany bardzo dokładnie z dbałością o każdy szczegół


2. Gniazda

Liczba i rodzaj gniazd są widoczną i bardzo wyraźną oznaką identyfikującą oryginalną produkcję agregatu prądotwórczego.

3. Stabilizacja napięcia

Oryginalny agregat prądotwórczy Honda EM5500CXS jest wyposażony w nowoczesną stabilizację napięcia i- AVR.
i-AVR – inteligentny automatyczny regulator stabilizujący parametry wyjściowe napięcia i częstotliwości zapewnia wysoką jakość wytwarzanego prądu, znacznie poprawia działanie i żywotność odbiorników o charakterze indukcyjnym. W połączeniu z silnikiem nowej generacji Honda iGX390 oraz znacznie przewymiarowanej nowoczesnej prądnicy umożliwia uzyskanie dodatkowej krótkotrwałej mocy powyżej mocy maksymalnej agregatu!

Więcej informacji o roli stabilizacji napięcia.


4. Silnik Honda

Ten model agregatu musi być wyposażony w silnik Honda iGX390 z tabliczką znamionową potwierdzającą model silnika. Silnik iGX390 ma moc maks. 11,7 KM. PODRÓBKI
Silnik zamontowany w tym agregacie NIE jest produktem Honda.


5. Tabliczki znamionowe

Dane na tabliczce znamionowej oryginału bezwzględnie muszą pokrywać się z parametrami agregatu. PODRÓBKI
Tabliczki znamionowe pokazane na zdjęciu podrobionego produktu NIE są zgodne z prawidłowym oznakowaniem urządzeń marki Honda.

6. Numer seryjny

Numer seryjny umieszczony na tym agregacie - SERIAL n. 2591351 - NIE odpowiada żadnemu urządzeniu marki Honda. Podany przykład agregatu jest fałszerstwem.7. Zbiornik paliwa

Oryginalny agregat prądotwórczy Honda EM5500CXS jest wyposażony w duży zbiornik paliwa o pojemności 23,5 l. Oglądając agregat prądotwórczy pochodzący z wątpliwego źródła należy zwrócić uwagę również na wielkość zbiornika.

8. Masa i wymiary agregatu

Masa i wymiary agregatu są często lekceważonymi parametrami, a muszą odzwierciedlać pełne wyposażenie urządzenia, sumę wszystkich części i podzespołów roboczych. Oryginalny agregat Honda EM5500CXS waży 96 kg, jego długość wynosi 681 mm, szerokość – 530 mm i wysokość (z kółkami) 544 mm.


9. Komplet dokumentów

Każdy oryginalny agregat prądotwórczy Honda jest sprzedawany wraz z kompletem dokumentów, czyli z oryginalną Instrukcją Obsługi producenta w formie książkowej, jej tłumaczeniem na język polski oraz z wypełnioną i podstemplowaną przez Autoryzowanego Sprzedawcę oryginalną Kartą Gwarancyjną Aries Power Equipment.
Obowiązkiem Autoryzowanego Sprzedawcy jest uruchomienie agregatu i wykonanie przeglądu zerowego przed przekazaniem agregatu kupującemu.
Aries Power Equipment – Generalny Dystrybutor maszyn i urządzeń Honda w Polsce, gwarantuje jakość maszyn Honda oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych DOSTĘPNYCH JEDYNIE W NASZEJ AUTORYZOWANEJ SIECI SPRZEDAŻY.Strzeż się przed podróbkami!

Podróbki nie posiadają żadnych wymaganych przepisami certyfikatów bezpieczeństwa. Stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia: mogą spowodować porażenie, a także dla mienia – mogą spowodować zniszczenie podłączonych do nich odbiorników, stanowić źródło pożaru.