Źródła energii
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:


Przykład: agregat prądotwórczy Honda EU70i S


Agregat prądotwórczy Honda EU70i S stał się obiektem zainteresowania fałszerzy i jego podróbki pojawiły się na polskim rynku. Wyobraźnia fałszerzy ma szerokie horyzonty co także ułatwia rozpoznanie atrapy oryginału. Wśród zgłoszonych do konsultacji na profilu FB @ariespower podróbek znalazł się wariant biały i już kolor obudowy zdradza, że agregat nie jest produktem Honda. Nieustająco apelujemy o ostrożność w przypadku chęci zakupu agregatu prądotwórczego Honda w sieci lub w przypadkowych miejscach, a zwłaszcza jeśli agregat jest proponowany w wyjątkowo okazyjnej cenie. Całkowitą pewność zakupu oryginału gwarantuje wyłącznie transakcja sprzedaży-kupna w naszej Autoryzowanej Sieci Sprzedaży – lista według województw z kontaktami znajduje się w zakładce „Dilerzy i Serwisy”.
Agregat Honda EU70i S to nowoczesny jednofazowy agregat prądotwórczy Honda EU70i S o mocy nominalnej 5,5 kW i maksymalnej 7 kW wyróżniający się bardzo wysoką jakością prądu wyjściowego dzięki zastosowaniu inwerterowej stabilizacji napięcia. Jest przeznaczony do zasilania sprzętu RTV/AGD, elektronarzędzi oraz czułych na jakość prądu urządzeń elektronicznych. Dzięki jakości generowanej energii elektrycznej, jest bezpieczny dla zasilanych odbiorników i wpływa na wydłużenie ich żywotności. Jako jedyny na świecie agregat o mocy do 10 kW posiada elektroniczny wtrysk paliwa, który udoskonala jakość działania zespołu „silnik-prądnica” i zapewnia oszczędne zużycie paliwa oraz niski poziom emisji spalin.Dzięki dużemu zbiornikowi paliwa (19,2 l) i pracy w trybie ekonomicznym agregat działa ponad 12h bez przerwy. Jest także wyposażony w 3 gniazda AC 230V 16 A, czytelny panel kontroli pracy i autodiagnozy (i-Monitor), rozrusznik elektryczny, wskaźnik poziomu paliwa, akumulator i zestaw transportowy. Połączone równolegle 2 agregaty EU70i S (autosynchronizacja) umożliwiają podwojenie maksymalnej mocy wyjściowej (14 kW). Honda EU70i S jest także dostępny w wersji AUTO – współpracując z nowoczesnym panelem automatyki zapewnia zasilanie rezerwowe. Opcjonalnie agregat może być wyposażony w zdalne sterowanie.

1. Wygląd ogólny


Agregat prądotwórczy oznaczony jako EU70i S przedstawiony na zdjęciach w rubryce „Podróbki” NIE JEST ORYGINALNYM produktem marki Honda. Pierwszym krokiem rozpoznawania podróbek jest ocena wzrokowa. Ogólny wygląd zewnętrzny urządzenia znacznie różni się od oryginału:

  • Logo i kolorystyka – oryginalna produkcja posiada charakterystyczne logo marki Honda oraz czerwony, charakterystyczny dla marki, kolor obudowy,
  • Oryginał - rura ramy zawsze ma przekrój okrągły,
  • Jakość wykonania - oryginalny agregat jest wykonany bardzo dokładnie z dbałością o każdy szczegół. W podróbkach zauważalne są niedbałe wykończenia i niedokładne spawy

Honda EU70i S - ORYGINAŁ

PODRÓBKI2. Konstrukcja

Honda EU70i S - ORYGINAŁ

PODRÓBKI

Rama – rurki ramy mają przekrój okrągły i są w kolorze czarnym. Uchwyty/rączki transportowe – są wykonane z rurki o przekroju okrągłym i zamocowane na stałe. Składane do dołu.

Przykłady podróbek pokazują różnorodność budowy i kolorystyki ramy.Silnik – w oryginalnym agregacie jest całkowicie zabudowany

W przykładowych podróbkach silnik jest odsłonięty.
3. Tabliczka znamionowa

Honda EU70i S - ORYGINAŁ

PODRÓBKI

W oryginalnym agregacie najnowszej produkcji tabliczka znamionowa umieszczona jest na górnej ściance obudowy z lewej strony. W agregatach Honda starszej produkcji, tabliczka znamionowa znajduje się na górze oraz z prawej strony obudowy w jej dolnej części.

Istotą tabliczki jest to, że dane na niej zawarte muszą być identyczne z danymi znajdującymi w kompletnej dokumentacji agregatu z kartą gwarancyjną włącznie.

W podróbkach, tabliczka znamionowa znajduje się w różnych miejscach i
bardzo często dane na niej zawarte różnią się od tych samych parametrów pokazanych w innych miejscach agregatu czy ew. dokumentacji.
Zawsze też należy zwrócić uwagę na dane, które zazwyczaj nie mają nic wspólnego z parametrami oryginalnych agregatów.

W przedstawionych przykładach podróbek wygląd tabliczki znamionowej/naklejki nie odpowiada prawidłowemu oznakowaniu marki Honda:
- jedna z tabliczek na zdjęciu podróbek informuje, że moc maks. wynosi 5,5 kW – ORYGINALNY agregat Honda EU70i S ma moc maks. 7 kW
- Nr seryjny. Warto zwrócić uwagę na numer widoczny na zdjęciu podróbki - SERIAL n. 08775254901 – ponieważ zazwyczaj wszystkie podróbki mają dokładnie ten sam numer seryjny, który nie odpowiada żadnemu urządzeniu Honda.4. Gniazda

Liczba i rodzaj gniazd są widoczną i bardzo wyraźną oznaką identyfikującą oryginalną produkcję agregatu prądotwórczego. 

Honda EU70i S - ORYGINAŁ

PODRÓBKI

ORYGINALNY agregat Honda jest agregatem JEDNOFAZOWYM wyposażonym w 3 gniazda elektryczne AC 230V 16 A.

Oryginał wytwarza prąd 230V, nie posiada gniazda DC ani gniazda 400V.

Przykładowe podróbki posiadają gniazda niezgodnie z oryginalnym agregatem:
1 gniazdo jest opisane jako AC 220V (tabliczka znamionowa tegoż agregatu pokazuje 230 V)
1 gniazdo – prawdopodobnie 400 V (tabliczka znamionowa tegoż agregatu pokazuje 380 / 230 V)
1 gniazdo 12 DC prądu stałego.5. Otwory wentylacyjne

Honda EU70i S - ORYGINAŁ

PODRÓBKI

W oryginalnym agregacie Honda EU 70i S otwory wentylacyjne znajdują się zawsze z przodu i z tyłu.
Boczne ściany zawsze mają pełną zabudowę.

W podróbkach agregatu jest na odwrót – otwory wentylacyjne znajdują się w bocznych ścianach obudowy. Jest to oznaka słabej jakości podróbki, ponieważ producent-fałszerz nie radzi sobie z wentylacją, ponieważ silnik również jest odsłonięty. 6. Kółka transportowe

Honda EU70i S - ORYGINAŁ

PODRÓBKI

EU70i S jest wyposażony w 1 parę kół transportowych w tylnej części agregatu, a kółka zawsze są w kolorze czarnym.

Zdjęcia przykładowych podróbek EU70i S nie umożliwiają identyfikacji miejsca ich montażu. Natomiast, jak widać, nie są w kolorze czarnym.7. Zbiornik paliwa


Oryginalny agregat prądotwórczy Honda EU70i S jest wyposażony w duży zbiornik paliwa o pojemności 19,2 l. Oglądając agregat prądotwórczy pochodzący z wątpliwego źródła należy zwrócić uwagę również na wielkość zbiornika.8. Masa i wymiary agregatu


Waga jest ważnym i łatwym w identyfikacji elementem odróżnienia oryginału od podróbki, a masa i wymiary agregatu są często lekceważonymi parametrami. Muszą odzwierciedlać pełne wyposażenie agregatu, sumę wszystkich części i podzespołów roboczych. Oryginalny agregat Honda EU 70i S waży 118 kg. Jego długość ze złożonymi rączkami wynosi 848 mm, szerokość – 700 mm, a wysokość z kółkami – 721 mm.
Podróbki zazwyczaj są znacznie lżejsze od oryginalnego agregatu Honda.9. Komplet dokumentów


Każdy oryginalny agregat prądotwórczy Honda jest sprzedawany wraz z kompletem dokumentów, czyli z oryginalną Instrukcją Obsługi producenta w formie książkowej, jej tłumaczeniem na język polski oraz z wypełnioną i podstemplowaną przez Autoryzowanego Sprzedawcę oryginalną Kartą Gwarancyjną Aries Power Equipment.
Obowiązkiem Autoryzowanego Sprzedawcy jest uruchomienie agregatu i wykonanie przeglądu zerowego przed przekazaniem agregatu kupującemu.


Aries Power Equipment – Generalny Dystrybutor maszyn i urządzeń Honda w Polsce, gwarantuje jakość maszyn Honda oraz oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych DOSTĘPNYCH JEDYNIE W NASZEJ AUTORYZOWANEJ SIECI SPRZEDAŻY.Strzeż się przed podróbkami!

Podróbki nie posiadają żadnych wymaganych przepisami certyfikatów bezpieczeństwa. Stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia: mogą spowodować porażenie, a także dla mienia – mogą spowodować zniszczenie podłączonych do nich odbiorników, stanowić źródło pożaru.