Czas wolny i hobby
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Wolny czas jest cenną wartością współczesnego życia, którego dynamiczne tempo i liczne codzienne zobowiązania okradają z radości i energii do działania. Każda wolna chwila, niezależnie od tego czy jest to realizacja swojego hobby, poranne wędkowanie, czy wypad na weekend lub dłuższy urlop poza domem, to wakacje od codziennego stresu i rutyny. Form spędzania wolnego czasu jest praktycznie tyle ilu ludzi na świecie, ponieważ każdy ma indywidualne preferencje. Ważne jest, by ten czas spędzić przyjemnie.
Niekwestionowaną zaletą współczesności jest rozwój techniki i technologii, które oferują przenośne rozwiązania zapewniające podstawowe wygody w każdym miejscu pobytu. Nasza propozycja „wakacyjnego niezbędnika” – przenośnych jednofazowych agregatów prądotwórczych Honda z serii EU, banków energii i mobilnych lodówek kompresorowych ariesFROST – obejmuje niezawodne urządzenia najwyższej jakości, w których najważniejszy jest aspekt praktycznej funkcjonalności. Wszystkie urządzenia są lekkie, łatwe w przenoszeniu i transporcie nawet w bagażniku auta osobowego, dostosowane do potrzeb miłośników caravaningu, sprawdzające się na biwakach, na wypadach wędkarskich, postojach żeglarskich, przydatne podczas ogrodowego grillowania czy realizacji plenerowych hobby.


Mobilne źródła energii elektrycznej


Prąd jest dziś potrzebny wszędzie, choćby do naładowania telefonu komórkowego. Na wakacjach odbiorników zasilanych energią elektryczną jest więcej, a nie zawsze miejsce bytowania może zapewnić odpowiednie zasilanie, choć dostępność do sieciowej energii elektrycznej na polach kempingowych jest dziś standardem. Zawsze jednak może zdarzyć się awaria, jak i potrzeba zasilania odbiorników podczas jazdy.


Walizkowe agregaty prądotwórcze Honda EU


Wybierając się w podróż samochodem, a zwłaszcza kamperem, warto zabezpieczyć się we własne, niezależne źródło prądu. Do tego celu służą jednofazowe agregaty prądotwórcze Honda z serii EU w formie walizki: EU10i, EU22i i EU32i o mocy maksymalnej 1kW-2,2kW-3,2kW. Są to najmniejsze agregaty prądotwórcze Honda o wadze od 13 do 26,8 kg, wyposażone w silniki na benzynę, nowoczesne prądnice oraz inwerterową stabilizację napięcia i częstotliwości. Wytwarzają prąd najwyższej jakości i bezpieczny dla odbiorników. Warto podkreślić, że jakość wytwarzanego przez nie prądu jest lepsza niż prądu dostępnego w domowych gniazdach. Są także wyciszone i wyposażone w silniki Honda o obniżonej emisji spalin, by ich działanie nie zakłócało spokoju otoczenia. Agregat o największej mocy maksymalnej w tej grupie agregatów – EU32i (3,2kW) – jest także fabrycznie wyposażony w moduł Bluetooth do zdalnego włączania/wyłączania agregaty i monitorowania za pomocą smartfona parametrów pracy agregatu, jak obroty silnika, poziom paliwa, czas pracy, moc.Agregaty Honda EU10i, EU22i i EU32i, wyposażone w 1 (EU10i) lub 2 (EU22i, EU32i) gniazda AC 230V 16A oraz gniazdo DC, są przeznaczone do zasilania jednofazowych odbiorników, jak RTVAGD podstawowego użytku (np. czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa), oświetlenie, klimatyzator, suszarka do włosów, wzmacniacze, alarm, czułe na jakość prądu odbiorniki elektroniczne typu laptop, ekrany LED, telefony komórkowe, a także nowoczesne elektronarzędzia jak szlifierka, mały kompresor, wiertarka oraz elektroniczne urządzenia diagnozujące, narzędzia pneumatyczne, aparatura pomiarowa czy również akumulatorów dronów, stacji monitorujących loty dronów. Liczba odbiorników zasilanych jednocześnie zależy oczywiście od ich zsumowanej mocy, która musi być mniejsza od mocy maksymalnej danego modelu agregatu EU. Należy również uwzględnić fakt, że w fazie rozruchu każdy odbiornik pobiera więcej mocy i warto też sprawdzić sprawność wszystkich odbiorników, ponieważ te uszkodzone pobierają więcej prądu.Banki energii

Innym rozwiązaniem zapewniającym zasilanie odbiorników w plenerze są banki energii. Dostępne w naszej ofercie banki energii stanowią również uzupełniające dla walizkowych agregatów prądotwórczych Honda EU źródło zasilania.Bank energii jest przenośną ładowarką przeznaczoną do zasilania wybranych odbiorników, a przede wszystkim odbiorników mobilnych i w miejscach, w których nie ma dostępu do gniazda elektrycznego. Najbardziej nowoczesne banki energii z baterią litowo-jonową i wyposażone w innowacyjne rozwiązania zapewniają potężną moc, dużą wydajność i wysoką jakość prądu.

Banki energii EcoFlow, wyposażone w najszybciej działającą obecnie na rynku technologię X-STREAM i tryb X-Boost, zapewniają unikalnie szybkie ładowanie oraz prąd wysokiej jakości, dużą moc oraz wysoką wydajność. Oferta obejmuje 4 modele o mocy znamionowej od 600W i maksymalnej 1200W po model o mocy znamionowej 1 800W/mocy maksymalnej 3 300W, akumulator integrowany z EcoFlow RIVER w celu podwojenia pojemności oraz panel solarny. Ładowane są z sieci, z instalacji samochodowej i za pomocą panelu solarnego.


Zawsze świeża żywność – przenośne lodówki kompresorowe

Jedną z ważnych potrzeb wakacyjnych podróży, tych bliskich i dalekich, krótkich i długich, na lądzie i na wodzie, jest bezpieczne przechowywanie żywności. Wygodnym rozwiązaniem są lodówki kompresorowe, których konstrukcja zapewnia nie tylko utrzymanie świeżości produktów spożywczych, ale także praktyczną mobilność.Lodówki turystyczne ariesFROST to rodzina lodówek kompresorowych o pojemności od 15 do 75 litrów, mocy kompresorów od 55 do 80 W i zapewaniających szeroki zakres temperatur od +20ºC do -20ºC. Zasilane są prądem 12/24 lub 230V, a praktycznie wygodnym i uniwersalnym źródłem ich zasilania jest walizkowy agregat prądotwórczy Honda EU22i, EU32i lub bank energii EcoFlow.

Zaletą ariesFROST, oprócz łatwego transportu, jest wysoka wydajność i niezawodność działania w letnich temperaturach. Lodówki wyposażone w trójstopniowy system ochrony baterii, są odporne na wstrząsy i sprawdzają się wręcz idealnie w transporcie samochodowym i w caravaningu. Zapewniają także, dzięki kompresorom o zmiennych prędkościach obrotowych, wysoką wydajność i niski pobór prądu, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.Wybór modelu ariesFROST zależy od potrzeb i oczekiwań, dlatego warto przed zakupem określić cel użytkowania. Na rodzinne wakacje rekomendowane są modele o największej pojemności, jak AF75DZ (75 l) i AF65 (65 l). Jeśli potrzebna jest lodówka z funkcją zamrażania, wskazany jest wybór AFW28DZ (28 l) lub AF75DZ (75 l), w których zastosowano technologię Dual Zone, bowiem właśnie te modele posiadają 2 komory: do chłodzenia i zamrażania.

Jeśli liczy się także elegancja, warto wybrać designerską lodówkę AFW28DZ (28 l) wyposażoną w panel dotykowy, ergonomiczne kółka i uchwyt teleskopowy.

Życzymy wspaniałych wakacji!