Pielęgnacja trawnika
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Konieczna w pełni sezonu intensywność koszenia przydomowego trawnika inspiruje do wyboru takiej kosiarki, która w maksymalny sposób ułatwi pracę, godząc jednocześnie potrzeby trawy z potrzebami użytkownika maszyny. Angielski trawnik – marzenie właściciela przydomowego ogrodu - nie jest bezobsługowy, a koszenie jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacji trawy i na pewno tym najczęściej wykonywanym.

Koszenie służy przede wszystkim trawie, ponieważ systematyczne koszenie zapewnia trawie dobrą wentylację i cyrkulację wody, zapobiega zakwitaniu źdźbeł i jednocześnie sprzyja rozkrzewieniu, zagęszczeniu i odmłodzeniu darni. Systematyczne i nieagresywne koszenie, niezależnie od pogody, jest jednym z sekretów utrzymania zieleni i gęstości trawy aż do zimy.Do pielęgnacji trawy na w typowych przydomowych ogródkach, czyli na powierzchni do 1000 m2 stworzona jest kosiarka Honda HRG 466 SKEP z linii IZY, której nazwa nie bez przyczyny jest fonetyczną pochodną angielskiego słowa „easy”. Jest to uniwersalna maszyna do koszenia, mulczowania trawy oraz zbierania i mieleni liści, która niezawodnie zapewnia łatwe koszenie, łatwe mulczowanie, łatwe uruchamianie, łatwą obsługę, łatwą konserwację, łatwe czyszczenie trawnika z liści. To właśnie za funkcjonalność i liczne udogodnienia otrzymała prestiżowy Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2018 r.


Łatwe uruchamianie

Kosiarka posiada bardzo wygodny system EASY START zapewniający natychmiastowe uruchomienie silnika. Użytkownicy tej kosiarki z długim doświadczeniem często podkreślają właśnie ten walor maszyny. HRG 466 SKEP jest wyposażona w silnik Honda o mocy 4,4 KM i z układem automatycznego ssania, który przez lata intensywnej eksploatacji zachowuje niezawodną sprawność. Jego nowoczesna konstrukcja spełnia najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Wyróżnia się też cichą pracą i niskim zużyciem paliwa.


Łatwe koszenie

Kosiarka HRG 466 SKEP z szerokością roboczą 46 cm i ogólnie „poręczne” rozmiary, jest uniwersalną maszyną do pracy na trawnikach w ogrodach o bardziej skomplikowanej architekturze zieleni, jak i na otwartych przestrzeniach. Ważną dla kondycji trawy precyzję cięcia zapewnia unikalny system podwójnych noży MicroCut, który również rozdrabnia pokos dzięki czemu kosz jest o 30% lepiej wypełniony od koszy kosiarek z pojedynczym nożem. Ułatwia to obsługę kosiarki, gdyż dobrze napełniony kosz usprawnia proces koszenia poprzez skrócenie czasu poświęcanego na opróżnianie kosza. Innym istotnym dla kondycji trawy rozwiązaniem jest wygodna regulacja wysokości koszenia – 6-cio stopniowa, osiowa w zakresie 2 - 7,5 cm. To rozwiązanie umożliwia dostosowanie wysokości noży do panujących warunków – wysokości i kondycji trawy, pogody, a jednocześnie powstrzymuje przed agresywnym koszeniem. Warto pamiętać, że zbyt niskie cięcie czy skoszenie wysoko wyrośniętej trawy za jednym razem pogarsza stan murawy.


Łatwe mulczowanie

Mulczowanie polega na skoszeniu,  rozdrobnieniu roślin i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą pokosu co zapewnia system Versamow Selective składający się z podwójnych noży oraz wbudowanej w obudowę zaślepki kanału wyrzutu trawy do kosza, która łatwo jest uruchamiana jedną dźwignią. Mulczowanie to ekologiczny sposób pielęgnacji trawnika ograniczający stosowanie nawozów sztucznych. W mulczowaniu najważniejsze jest możliwie największe rozdrobnienie pokosu, ponieważ tylko taka warstwa szybko ulegnie procesom rozkładu. Należy tez pamiętać, że mulczowana trawa powinna być sucha.  


Łatwe zbieranie i mielenie liści

Rozwiązania HRG 466 SKEP służące do koszenia zgodnie ze sztuką, czyli system podwójnych noży oraz system Versamow Selective do mulczowania, spełniają dodatkową rolę na jesieni – służą do skrupulatnego zbierania liści z trawnika i zmielenia ich drobną biomasę. Dzięki temu liście nie butwieją na trawniku narażając go na choroby grzybowe, uzyskana masa jest łatwiejsza w dalszej utylizacji w ogrodzie.Łatwa obsługa

Kosiarka Honda HRG 466 SKEP to lekka i zwrotna maszyna z 1-biegowym napędem, którą z łatwością prowadzi kobieca ręką. Poręczne rozmiary  i niewielka waga umożliwiają łatwe manewrowanie maszyną, zwłaszcza w trudniej dostępnych zakątkach. Osiowa regulacja wysokości koszenia zapewnia szybkie ustawienie noży na pożądanej wysokości. Równie łatwy w obsłudze jest system mulczowania, ponieważ dźwignia zamykająca i otwierający kanał wyrzutu pokosu do kosza jest obsługiwana jednym ruchem ręki. Dodatkową zaletą kosiarki HRG 466 SKEP jest to, że silnik pracuje na czystej benzynie pb95 stosowanej w samochodach. Dodatkowo, nad bezpieczeństwem pracy czuwa Honda Blade Brake – blokada zatrzymująca nóż tnący kosiarki już po 1/2 obrotu, zapewniając bezpieczną pracę i obsługę kosiarki.


Łatwa konserwacja i serwisowanie

Kosiarka HRG 466 SKEP, jak każda inna maszyna, musi być systematycznie konserwowana. Do najważniejszych elementów konserwacji należy systematyczna kontrola ostrości noży, czystość filtru powietrza, wymiana oleju, kontrola czystości kosza. Dzięki japońskiej jakości, kosiarka HRG 466 SKEP jest maszyną bezproblemową o czym świadczy długi czas gwarancji dawany przez producenta – 5 lat dla osób przestrzegających warunków gwarancji (wykonują m. in. okresowe przeglądy techniczne w  autoryzowanej sieci serwisowej, stosują oryginalne części zamienne i  oryginalne materiały eksploatacyjne.) Konserwację i serwisowanie maszyny najlepiej jest powierzyć fachowcom w Autoryzowanych Punktach Serwisowych.

 

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00