Pielęgnacja trawnika
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Od 10 lat roboty koszące Honda Miimo pieczołowicie koszą i karmią mikro pokosem trawniki na całym świecie odciążając tym samym domowników od czasochłonnego zajęcia. Dzięki tej nowoczesnej koncepcji i filozofii koszenia, wiele osób i rodzin mogło zmienić styl życia, by czerpać radość z odzyskanego wolnego czasu oraz poczucia wolności we własnym ogrodzie.

Honda Miimo jest efektem starań zespołu inżynierów Honda pracujących od 1986r. nad robotyką, którzy wcześniej stworzyli ASIMO - jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie robotów humanoidalnych. Celem ASIMO było i jest wspieranie ludzi w codziennym życiu, zwłaszcza osób niepełnosprawnych i seniorów oraz zrozumienie funkcjonowania ludzkiego mózgu. Kolejne generacje ASIMO są nieustannie udoskonalane, a tworzone rozwiązania techniczne i technologiczne są wdrażane także w innych produktach Honda, między innymi w robotach koszących Honda Miimo.

Robot koszący Honda Miimo to inteligentny, przyjazny dla środowiska i praktycznie bezgłośny robot o ergonomicznym kształcie i nowoczesnym designie, który samodzielnie kosi trawę w zaprogramowanym czasie i na wskazanym terenie. Sednem jego filozofii jest codzienne koszenie trawy oraz jej odżywianie mikro pokosem, który powstaje podczas koszenia i szybko, niezależnie od panującej pogody, przekształca się w nawóz naturalny. Dzięki takiej opcji pielęgnacji trawy, można ograniczać stosowanie innych nawozów co również wpływa na ograniczanie kosztów związanych z utrzymaniem trawnika. Filozofia Honda Miimo harmonijnie spełnia potrzeby trawy – kosi ją często, po milimetrze, dokładnie tak jak lubi trawa. W efekcie, trawa dobrze się ukorzenia, gęstnieje i zachwyca wyglądem. Taki trawnik w stylu angielskim w każdej chwili zaprasza do rekreacji i relaksu. Praca domowników ogranicza się do podlewania trawnika, wygrabienia liści jesienią i zagospodarowania wolnego czasu, który wcześniej musieli poświęcać na częste koszenie.


Światowa premiera robota Honda Miimo odbyła się w 2012 roku i już w sezonie ogrodniczym 2013 udostępniliśmy Państwu pierwsze modele: Miimo 300 (powierzchnia koszenia do 2 200 mkw.) i Mimo 500 (powierzchnia koszenia do 3 000 mkw), których unikalną cechą było utrzymanie linii prostej jazdy w poprzek stoku, i która zapewnia do dziś nowym modelom Miimo efektywność koszenia na terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu. W kolejnych latach Koncern Honda stworzył nowe generacje robota, które były udoskonalane w zakresie wydajności, precyzji koszenia, dostosowywane do potrzeb użytkowników w aspekcie wielkości trawników oraz nowoczesnego, wygodnego stylu życia w świecie smart. Dbając o Państwa wygodę, wprowadzaliśmy na polski rynek każdą nową generację Honda Miimo natychmiast po światowych premierach.

W 2016 roku robot Honda Miimo po raz pierwszy został wyróżniony prestiżowym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia. W roku następnym udostępniliśmy Państwu nowe generacje robota - Honda Miimo 310 i Miimo 520, które były wyposażone w mocniejsze akumulatory, nowe oprogramowanie znacznie usprawniające pracę, w innowacyjny sygnał cyfrowy, nową tarczę tnącą z innowacyjnym montażem. Na początku 2017 roku na polskim rynku był już dostępny Honda Miimo w nowej odsłonie – Miimo 3000 przeznaczony do koszenia powierzchni do 4 000 mkw. i zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth. Oprócz tego Honda Miimo zapewnia zwiększoną efektywność koszenia, w tym dzięki zastosowaniu łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego. Udoskonalenia w tym modelu polegały także na zapewnieniu pełnej elastyczności w ustawieniu bazy dokującej, jeszcze lepszej wodoszczelności konstrukcji i wyciszeniu, dzięki czemu robot stał się praktycznie bezszelestny.Coraz większa popularność robotów koszących i zainteresowanie tym sposobem pielęgnacji trawników sprawiły, że Koncern Honda stworzył Honda Miimo w wersjach mini, idealnie dostosowanych do koszenia przydomowych trawników niewielkiego formatu, czyli Miimo 40 i 40 Live (powierzchnia koszenia do 400 mkw.) oraz Miimo 70 Live (pow. Koszenia do 700 mkw.). Słowo „Live” w nazwie oznacza nową erę i wprowadzenie stylu życia smart do ogrodu. Roboty te są wyposażone w kolejne nowe udogodnienia: zapamiętują topografie trawnika i dzięki systemowi MAP & MOW nie koszą przed chwilą skoszonej trawy, a po naładowaniu akumulatora w stacji dokującej wracają dokładnie w miejsce ostatniego koszenia. Dzięki temu dzienna wydajność koszenia pokrywa 98% powierzchni trawnika. Modele „Live” dodatkowo są wyposażone w system Smart Timer, dzięki któremu za pomocą stałej komunikacji z siecią GSM roboty aktualizują dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględniają to w swoim harmonogramie koszenia.

W 2022 roku na polskim rynku pojawił się najnowszy model robota Honda – Miimo 3000 Live, który łączy potencjał Miimo 3000 z nowoczesnymi udogodnieniami smart, jak zdalne koszenie, sterowanie robotem i zdalne serwisowanie. Ten robot nie bez powodu zdobył w 2022 roku Złotym Medal i GRAND PRIX Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia - komunikuje się z siecią GSM i siecią komórkową 3G/4G, umożliwia komunikację werbalną w podstawowym zakresie za pomocą aplikacji Alexa (służy do obsługi systemów inteligentnych domów), zaś aplikacja Mii-monitor na telefon lub tablet umożliwia śledzenie robota i sterowanie jego ustawieniami z każdego miejsca na Ziemi. Miimo 3000 Live jest także wyposażony w innowacyjne oprogramowanie Set-Up Wizard służące do bardzo precyzyjnego ustawienia harmonogramu koszenia, unikalną technologię łagodnego zwrotu przed linią przewodu granicznego (zwiększa wydajność koszenia do 170 mkw./h), funkcję Geofence (ustawianie wirtualnych granic).Wdrażanie najnowocześniejszych technologii i rozwiązań umożliwiły Koncernowi Honda opracowanie propozycji koszenia i zarządzania koszeniem także bardzo dużych powierzchni – ponad 4 000 mkw. - trawników prywatnych, trawników w parkach aż po boiska sportowe o powierzchni do 62 500 mkw. Jest to System Multi Miimo 3000, w którym Multi Box (Fleet Management) zarządza pracą dwóch i więcej robotów Honda Miimo 3000 koszących w jednej pętli. Wśród wielu zalet tego rozwiązania warto podkreślić wygodną instalację przewodu bez ingerencji w nawierzchnię trawy oraz rozwojowość, ponieważ w każdej chwili można włączyć do Systemu kolejne modele Honda Miimo 3000.

Koncepcja koszenia trawników, w których robot kosi za nas, będzie nam towarzyszyć w bliższej i dalszej przyszłości. Będzie udoskonalana do nowych potrzeb użytkowników i w kierunku maksymalnej ochrony środowiska. Z pewnością zawsze zapewni domownikom swobodę w organizowaniu codziennego życia, wolny czas i wolność w regenerowaniu energii we własnym ogrodzie.