Pielęgnacja trawnika
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Proces koszenia można rozpatrywać w dwóch aspektach – w kontekście sztuki koszenia, czyli tak, by trawnik zawsze zachwycał oraz w kontekście sztuki wyboru maszyny czy urządzenia, które spełni indywidualne potrzeby i będzie precyzyjnie dostosowane do stylu życia oraz stylu pracy w przypadku profesjonalistów. W naszej ofercie proponujemy nowoczesne rozwiązania producentów o potwierdzonej reputacji, znanych w świecie z najwyższej jakości, niezawodności oraz praktycznej innowacyjności maszyn i urządzeń. 

Jednocześnie dbamy o różnorodność propozycji, której celem jest spełnienie indywidualnych potrzeb użytkowników tak, by każdy znalazł u nas rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom. W zakresie koszenia proponujemy maszyny spalinowe i urządzenia bateryjne dla indywidualnych użytkowników oraz dla profesjonalistów, kosiarki uniwersalne i wielozadaniowe, jak roboty koszące, kosiarki i kosy Honda przeznaczone do koszenia trawników w ogrodach i w większych przestrzeniach wymagających profesjonalnych rozwiązań, japońskie kosiarko-karczownice Orec przeznaczone do koszenia wysokich i bardzo wysokich traw oraz do mechanicznego odchwaszczania terenu, ridery ZeroSkręt Walker produkowane w 100% w USA dostosowane do potrzeb właścicieli prywatnych posesji z trawnikami oraz profesjonalistów.

Koszenie trawników przydomowych i ogrodowych

Do koszenia trawników na prywatnych posesjach służą kosy, kosiarki spalinowe i akumulatorowe, kosiarki elektryczne, które są wypierane przez wygodniejsze urządzenia bezprzewodowe oraz roboty koszące. Wybór zależy od konkretnych kryteriów, jak powierzchnia koszenia, sposób pielęgnacji trawnika (z/bez mulczowania), od częstotliwości koszenia oraz od indywidualnych upodobań i od stylu życia.


Robot koszący Honda Miimo

Robot koszący jest najwygodniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia wygody i stylu życia użytkownika i wszystkich domowników. Główną zaletą robota jest fakt, że kosi za człowieka oraz fakt, że użytkownik odzyskuje dla siebie czas, który wcześniej musiał przeznaczyć na koszenie. A ponieważ efekt pięknego trawnika zależy od częstego koszenia, odzyskanie wolnego czasu jest kwestią niebagatelną. Czas wolny można przeznaczyć na inne życiowe aktywności, na sport, rekreację, zabawę z dziećmi, realizację hobby. Z Honda Miimo jest też więcej czasu na korzystanie z zawsze zadbanego trawnika. Warto też zaznaczyć, że robot koszący spełnia wszystkie zasady sztuki koszenia i jednocześnie odżywia trawę, ponieważ powstały mikro pokos szybki przekształca się w nawóz naturalny.Najnowsze modele Honda Miimo zapewniają najwygodniejszą i nowoczesną formę koszenia na miarę XXI wieku, czyli koszenie smart, w tym opcję zdalnego koszenia. Największy robot Honda – Miimo 3000/Miimo 3000 Live jest rekomendowany do koszenia trawników o powierzchni do 4000 m2. Te modele zapewniają bezkonkurencyjny algorytm koszenia, elektryczną regulację wysokości koszenia, wygodnie elastyczne ustawienie bazy dokującej. Honda Miimo 3000 jest zarządzany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth. Miimo 3000 Live to najnowsza wersja robota Honda do zdalnego koszenia nagrodzona za wygodną innowacyjność na Międzynarodowych Targach Gardenia 2022 Złotym Medalem oraz GRAND PRIX MTP. Jest to udoskonalona wersja Honda Miimo, wyposażona fabrycznie w moduł TCU, komunikująca się z GPS i z siecią komórkową GSM 3G/4G. Dzięki temu można za pomocą przejrzystej aplikacji Mii-monitor na telefon lub tablet zdalnie śledzić jego pracę i zarządzać jego ustawieniami z każdego miejsca na naszej planecie - w każdej chwili, będąc w domu, w pracy czy na wakacjach na innym kontynencie. Honda Miimo 3000 Live rozumie także podstawowe polecenia głosowe właściciela i współpracuje z aplikacją Alexa działającą m. in. na urządzeniach Echo Amazon do obsługi systemów inteligentnych domów. Ten robot jest także wyposażony w funkcję Geofence, która służy do wirtualnego definiowania granic dla robota i jest, oprócz kodu PIN, dodatkowym zabezpieczeniem przed nieuprawnionym użytkowaniem robota. W każdym przypadku naruszenia wirtualnych granic, właściciel otrzymuje powiadomienie PUSH. Pozycja robota jest aktualizowana co 3 minuty we włączonym Honda Miimo 3000 Live, i co 12 minut jeśli robot jest wyłączony. Użytkownik może przełączać podgląd lokalizacji pomiędzy mapą a widokiem z satelity. Może także wyświetlić historię pozycji robota włączając funkcję punktów ruchu. Stałe połączenie z siecią GSM zapewnia także zdalne serwisowanie, co oznacza oszczędność czasu właściciela robota i lepszą jakość usług serwisowych, ponieważ Autoryzowany Serwis sprawniej wykonuje diagnostykę i może zlikwidować problem, jeśli dany przypadek to umożliwia, bez konieczności dostarczenia robota do serwisu.

Mini roboty  Miimo 40 Live (pow. koszenia do 400 m2) i Miimo 70 Live (pow. koszenia do 700 m2) są dostosowane do przydomowych trawników. Komunikują się z siecią GSM, mapują trawnik i same zarządzają koszeniem na podstawie danych meteorologicznych. Właściciel kontroluje proces koszenia za pomocą aplikacji „Mii-monitor” oraz aplikacji Alexa do komunikacji werbalnej (zarządzanie głosowe), która działa m. in. na urządzeniach Echo Amazon zarządzających systemami Smart Dom.
Zobacz wszystkie modele Honda Miimo... 
Dowiedz się więcej o koszeniu w stylu smart... 


Kosiarki spalinowe Honda

Honda nie uznaje połowicznych rozwiązań. Najlepszym tego przykładem są kosiarki spalinowe SUPER KOMFORT HRX – najbardziej zaawansowane technicznie kosiarki Honda, kosiarki z rodziny HRG oraz najnowsze HRN będące rezultatem ponad 40 lat doświadczeń. Kosiarki te są obecnie dostępne w nowej odsłonie - są wyposażone w silniki nowej generacji HONDA GCVx - wyciszone, o większej mocy i momencie obrotowym. Dzięki zastosowaniu technologii stabilnego spalania (SCT), silniki te wyróżniają się wydajniejszym i bardziej czystym spalaniem. Ponadto są wyposażone w udoskonalony system auto-ssania ACS, który zapewnia łatwiejszy rozruch silnika i komfortową obsługę.Kosiarki te respektują także zasady sztuki koszenia, ponieważ są stworzone z myślą o wygodzie użytkowników i pięknej trawie. Najwyższą jakość cięcia zapewnia unikalny system podwójnych noży MicroCut, w którym cięcie podstawowe wykonuje prowadzący nóż górny, a nóż dolny tnie pokos na mniejsze kawałki. Efektem tego systemu jest dokładniejsze rozdrabnianie i o 30% lepsze wypełnienie kosza niż w przypadku systemu z jednym ostrzem, co z kolei usprawnia proces koszenia. Łatwe ustawianie wysokości koszenia na 7 poziomach umożliwia dostosowanie koszenia do kondycji trawy i panujących warunków tak, by za jednym razem skosić nie więcej niż 1/3 wysokości roślin. Dzięki systemowi mielenia zmiennego kosiarki zapewniają też możliwość wyboru sposobu pielęgnacji trawnika: zebranie pokosu do kosza lub, za pomocą dźwigni Clip Director, ustalenie jaka część pokosu trafi do kosza, a ile mikro pokosu będzie pozostawione na powierzchni trawnika. Funkcja ta ułatwia jesienią szybkie usuwanie liści z trawnika oraz ich zmielenie na biomasę, która może być wykorzystana do ściółkowania lub złożona w kompostowniku.

 • Kosiarki SUPER KOMFORT HRX są wyposażone w system podwójnych noży, system selektywnego mulczowania, pojemny kosz, system bezpiecznej eksploatacji. HRX 476 VKE/VYE z napędem Select Drive, HRX 476 HYE z napędem hydrostatycznym są rekomendowane do koszenia powierzchni do 1200 – 1400 mkw (szer. koszenie 47 cm). Są wyposażone w 7-stopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 25 – 79 mm. Kosiarki HRX 537 VKE/VYE z napędem Select Drive i HRX 537 HYE/HZE z napędem hydrostatycznym służą do koszenia powierzchni do 1800 – 2000 mkw (szer. koszenia 53 cm). 7-stopniowa regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawianie noży w zakresie 19 – 101 mm.
  Więcej informacji...  • Kosiarki IZY II obejmują serię HRG oraz HRN. Seria HRG to kosiarki o szerokości koszenia 41 i 46 cm, a w tym gronie najgodniejszą rekomendacji jest uniwersalna kosiarka Honda HRG466 SKEP wyróżniona Złotym Medalem Gardenia 2018. Służy do koszenia, mulczowania trawy i mielenia liści. Maszyna z koszem o pojemności 55l, 6-stopniową osiową regulacją wysokości koszenia w zakresie 20 - 75 mm i z silnikiem o mocy 4,4 KM jest przeznaczona do koszenia powierzchni do 1000 mkw. Ze względu na uniwersalne rozmiary, nowoczesne rozwiązania techniczne i szerokość koszenia 46 cm, sprawdza się zarówno na niewielkich trawnikach, tych z urozmaiconą szatą roślinną, jak i na większych otwartych przestrzeniach.
  Więcej informacji...

  Seria HRN536 VKE/VYE jest nowością sezonu 2022. Kosiarki o szerokości roboczej 53 cm, rekomendowane są do koszenia trawników o powierzchni do 1500 mkw. Są to kosiarki lekkie, łatwe w prowadzeniu, a ich konstrukcja jest zbliżona do najbardziej zaawansowanych technicznie kosiarek Honda HRX.
  Więcej informacji... • Kosiarki traktorowe HF są przeznaczone do koszenia powierzchni ponad 1 500 mkw. Aktualnie w ofercie znajdują się HF 2317 HME o szerokości koszenia 92 cm oraz traktory ogrodowe o szerokości roboczej 102 cm, jak , HF 2417K5 HME/HTE, HF 2625 HME/HTE. Są wyposażone m. in. w silniki Honda V-twin o mocy 15/17/20 KM, napęd hydrostatyczny, bardziej efektywny system Optiflow, system tnący zbudowany z zsynchronizowanych 2 ostrzy zapewniający precyzję koszenia i optymalne zbieranie pokosu (poza HF 2317, w której jest asynchroniczne ustawienie noży), 7-stopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 29-90 mm, a modele za wyjątkiem HF 2317, są także wyposażone w miękką kierownicę z wygodną gałką, kolorowy wyświetlacz LCD, w łatwy w obsłudze system selektywnego rozdrabniania Versamow™, ergonomiczne siedzenie z podłokietnikami, tempomat, reflektory LED, uchwyt na telefon komórkowy i gniazdo USB. Kosiarki HF 2417 HTE i HF 2625 HTE zapewniają elektryczne podnoszenie kosza. Z kosiarkami traktorowymi Honda koszenie dużych powierzchni jeszcze nigdy nie było tak łatwe, ciche i przyjemne.
  Więcej informacji... Kosiarki akumulatorowe Honda

Jednym z najnowszych trendów w ewolucji maszyn koszących są kosiarki bezprzewodowe, czyli zasilane akumulatorem, i które skutecznie zastępują kosiarki elektryczne. Bezprzewodowe kosiarki Honda spełniają oczekiwania przede wszystkim tych osób, dla których szczególnie ważna jest dbałość o środowisko. Do koszenia trawników o małej i średniej powierzchni rekomendowana jest kosiarka HRG 416 XB o szerokości roboczej 41 cm z silnikiem o mocy 1 kW. Do jej parametrów technicznych rekomendowany jest najmniejszy akumulator 4 Ah, który, przy pełnym naładowaniu, zapewnia skoszenie do 365 m2. W przypadku trawników o średniej powierzchni, większą wydajność koszenia zapewni maszynie akumulator 6 Ah. Natomiast kosiarka Honda IZY-ON HRG 466 XB o szerokości koszenia 46 cm służy do koszenia dużych trawników oraz do profesjonalnego użytkowania. Jej bezszczotkowy silnik o mocy 1,8 kW jest dostosowany do parametrów większych akumulatorów, jak 6 Ah lub 9 Ah. Wybór akumulatora zależy od oczekiwanej wydajności koszenia. Akumulator 6 Ah kosi na pełnym naładowaniu do 485 m2, zaś ten o pojemności 9 Ah – do 730 m2. Kosiarka HRG 466 XB, wyposażona w system selektywnego mulczowania, służy do koszenia oraz mulczowania.
Więcej informacji... 

Kosy Honda

W miejscach, do których ostrza kosiarki, z powodu szerokości obudowy maszyny, nie mogą dotrzeć, sprawdza się wykaszarka i kosa – urządzenia przeznaczone do wykaszania trawy i chwastów w zakolach oraz na obrzeżach trawników, np. przy ścieżkach, ogrodzeniach, pod krzewami i drzewami. Wykaszarki i kosy służą też do koszenia trawników o powierzchni do mniej więcej 300 mkw. i są wręcz niezastąpione w koszeniu roślin na terenie pochyłym i na zielonych dachach. Wybór odpowiedniej kosy zależy od indywidualnych potrzeb i planowanego zastosowania.

 • Czterosuwowe kosy spalinowe Honda zapewniają dobrą efektywność koszenia oraz pełną swobodę poruszania się w terenie. Silniki te mają doskonały współczynnik mocy do wagi i na obecny etapie ewolucji kos akumulatorowych, zapewniają znacznie lepszą wydajność. Użytkownicy kos Honda doceniają również fakt, że konstrukcja 4-suwowego silnika umożliwia obrót o 360° w dowolnej płaszczyźnie bez zakłóceń pracy kosy, stąd kosy te z łatwością koszą trawę na skarpach i wysokich wzniesieniach. Nowoczesna konstrukcja silników 4-suwowych jest także lżejsza i bardziej przyjazna dla środowiska niż silniki 2-suwowe. W naszej ofercie 4-suwowych kos Honda warto zwrócić uwagę na uniwersalną i popularną kosę z głowicą żyłkową UMK 435 UEET (szerokość koszenia 40 cm, silnik GX 35 o mocy 1,3 KM) oraz kosę o większej mocy i wydajności – UMK 450E wyposażoną w silnik Honda o mocy 2 KM. Ciekawym rozwiązaniem jest kosa plecakowa Honda UMR 435E T przeznaczona dla osób, które potrzebują kosy do pracy przez dłuższy czas. Kosa jest wyposażona w antywibracyjny stelaż, który dostosowuje się do pleców, pochłania drgania i wygodnie rozkłada ciężar urządzenia na całe ciało i odciążając mięśnie pleców i rąk.
  Więcej informacji o 4-suwowych kosach Honda... 

 • Wykaszarka akumulatorowa Honda jest przeznaczona dla osób ceniących ekologię bardziej od wydajności koszenia. W naszej ofercie znajduje się wykaszarka bezprzewodowa należąca do grupy urządzeń akumulatorowych zasilanych jednym z 3 akumulatorów (4 AH, 6 AH, 9AH), które zasilają też nożyce, kosę, kosiarki IZYON.
  Więcej informacji o urządzeniach akumulatorowych...


Porady dotyczące kryteriów wyboru kos spalinowych i akumulatorowych...

Ridery ZeroSkręt Walker z kosiskiem przednim

Ridery ZeroSkręt Walker, produkowane w 100% w USA, to wyjątkowo zwinne kosiarki traktorowe o zerowym promieniu skrętu. wyróżniają się wieloletnią trwałością, łatwością obsługi i serwisowania oraz wielofunkcyjnością, która znacznie poszerza zakres ich zastosowania przez okrągły rok. Maszyny wyposażone są w silniki dużej mocy oraz praktyczny system wymiennych kosisk przednich – każda kosiarka współpracuje z kilkoma typami kosisk zbierających, z wyrzutem bocznym lub mulczujących. Wszystkie ridery są łatwe w obsłudze i serwisowaniu dzięki zastosowaniu bardzo praktycznych rozwiązań, jak system odchylania kosisk do góry, nadwozia typu Tilt-Open i Tilt-Up umożliwiające łatwy dostęp do ostrzy, bezpieczną konserwację noży i obudowy oraz do silnika i układu napędowego.Do koszenia przydomowych trawników oraz trawy rosnącej na większych powierzchniach posesji rekomendowane są ridery z koszem S14i (współpracuje z kosiskiem zbierającym trawę, mulczującym i z wyrzutem bocznym o szerokości roboczej od 91 do 107 cm) i S18 (współpracuje z trzema rodzajami kosisk o szerokości roboczej od 91 do 142 cm) oraz rider bez kosza R21 (łączony z kosiskiem z wyrzutem bocznym lub mulczującym o szerokości 107/122 cm).
Więcej informacji o riderach ZeroSkręt Walker z grupy „Dom i ogród”... 


Maszyny do koszenia dla profesjonalistów

Park maszynowy jest dla profesjonalistów jednym z kluczowych czynników sukcesu - dobór maszyn i urządzeń może decydować o wydajności, organizacji czasu pracy, rentowności usług. W tej branży liczy się jakość maszyn w kontekście intensywnej i wieloletniej eksploatacji, łatwość obsługi i serwisowania, praktyczne rozwiązania ułatwiające pracę i zwiększające efektywność, a także uniwersalne gabaryty umożliwiające sprawne manewrowanie maszyną i łatwość transportu maszyn. Profesjonalistom proponujemy sprawdzone w praktyce niezawodne kosiarki Honda dużej mocy, ridery ZeroSkręt Walker i kosiarko-karczownice Orec oraz nowoczesny System Multi Miimo 3000.System Honda Multi Miimo 3000

System w stylu smart jest propozycją nowoczesnego sposobu organizacji pracy i czasu pracy, ponieważ zastępuje czasochłonne koszenie dużych trawników z wykorzystaniem kilku osób. Zapewnia jednocześnie zmniejszenie kosztów eksploatacji parku maszynowego i niższe koszty pielęgnacji trawy. Jest to jednomodułowy, łatwy w instalacji i sterowaniu system zarządzania kilkoma (minimum dwoma) robotami Honda Miimo 3000/Miimo 3000 Live koszącymi jednocześnie na tym samym obszarze oznaczonym jedną pętlą przewodu granicznego. Za zarządzanie pracą robotów odpowiedzialny jest Moduł Multi Miimo Box, który generuje pojedynczy sygnał graniczny dla całego obszaru otoczonego przewodem granicznym. System służy do koszenia dużych terenów powyżej 4 000 aż do 62 500 mkw. Wyniki badań pilotażowych przeprowadzonych przez Koncern Honda w kontekście rentowności pielęgnacji boiska sportowego potwierdziły, że inwestycja zaczyna się zwracać już w drugim roku eksploatacji, zaś w ciągu 3 lat może przynieść potencjalne oszczędności w wysokości ponad 10 000 EURO. Warto również zaznaczyć fakt, że roboty koszące i jednocześnie mulczujące trawę wpływają na ograniczenie ilości innych nawozów, ponieważ mikro-pokos szybko przekształca się w naturalny nawóz.
Więcej informacji o Systemie Multi Miimo 3000...Kosiarki spalinowe Honda PROFI

Oferta Honda kosiarek spalinowych dla profesjonalistów obejmuje maszyny HRH 536 K4 HXE i HRH 536 QXE (szer. koszenia 53 cm) oraz UM 616K3 EE2 (szerokość robocza 61 cm) wyposażone w silnik Honda GXV 160 o mocy 4,3 KM, który może być poddany kilku remontom, tzw. szlifom. Silnik ten pracuje na czystej bezołowiowej benzynie (etylina 95Pb) i ma obniżony poziom emisji spalin oraz głośności – cechy te sprawiają, że maszyny są przyjazne dla otoczenia podczas prac w publicznie dostępnych miejscach. Niezawodny i szybki rozruch zapewnia system EASY START polegający na jednym lekkim pociągnięciu linki rozrusznika. Kosiarki są również wyposażone w napęd hydrostatyczny lub 1-biegowy (HRH 536 QXE), kilkustopniową regulację wysokości koszenia (kolejno: 6, 5,4 stopnie). Kosiarki te służą również do zbierania liści co znacznie usprawnia realizację prac porządkowych na trawnikach.Warto zwrócić uwagę na Honda HRH 536 QXE, która jest rekomendowana do pielęgnacji murawy na boiskach piłkarskich. Posiada szeroki metalowy wał napędowy zamiast tylnych kół służący do układania trawy w pasy turniejowe. Głównym zadaniem kosiarki oprócz koszenia jest renowacja murawy po treningach i meczach. Służy do tego innowacyjne rozwiązanie jakim jest specjalny system kanałów wentylacyjnych o dużej sile aerodynamicznej, dzięki czemu źdźbła trawy są stawiane do pionu, a następnie pochylane przez wał dociskający zgodnie z kierunkiem koszenia.

Do koszenia trawy w parkach, na skwerach, na przydrożnych trawnikach (powierzchnia koszenia do 2000 mkw.) rekomendowana jest kosiarka Honda HRS536 VKE z 2 opcjami pracy – koszenie i mulczowanie. Jest to maszyna o szerokości roboczej 53 cm bez kosza i z wyrzutem bocznym. Zmiana opcji pracy, z wyrzutu bocznego na mulczowanie, jest błyskawiczna – wystarczy założyć przystawkę bocznego wyrzutu. Honda HRS536 VKE jest wyposażona w niezawodny silnik Honda, grzebieniową 6-stopniową regulację wysokości koszenia (25 – 87 mm). Płynną kontrolę jazdy, zależnie od wysokości i gęstości roślin, zapewnia nowoczesny, intuicyjnie sterowany napęd Smart Drive®. System EASY START zapewnia natychmiastowe uruchomienie silnika, natomiast HONDA BLADE-BRAKE® - blokada bezpieczeństwa noża tnącego, dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pracy kosiarką, zatrzymując ostrza już po ½ obrotu.
Więcej informacji o kosiarkach Honda PROFI...
Więcej informacji o Honda HRS536 VKE...
Wyciszone czterosuwowe kosy spalinowe Honda PROFI

Czterosuwowe kosy Honda to lekkie i wygodnie wyważone urządzenia przeznaczone do wykaszania roślin na terenach zieleni miejskiej, w obiektach sportowych, parkach, ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, pasach zieleni przy drogach i ulicach, w miejscach trudno lub wręcz niedostępnych dla kosiarki, np.: pod krzewami i drzewami, na terenach pochyłych. Dzięki zastosowaniu znakomitych silników 4-suwowych Honda, kosy są wyciszone i przyjazne dla środowiska. Profesjonalistom rekomendowana jest kosa o największej mocy silnika, czyli UMK 450E z silnikiem Honda GX50 o mocy aż 2 KM, a zwłaszcza UMK 450E XEET o szerokości koszenia 44,4 cm w przypadku głowicy żyłkowej i 30,3 cm dla tarczy tnącej. Komfort koszenia dodatkowo zwiększają szerokie szelki mocowane w odpowiednim punkcie kosy.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla profesjonalistów koszących przez długi czas jest kosa plecakowa Honda UMR 435E T, której antywibracyjny stelaż dopasowuje się do pleców i pochłania drgania. Swobodę w posługiwaniu się UMR 435E T zapewnia długi i giętki wałek napędowy oraz uchwyt o ergonomicznym kształcie.

Ridery ZeroSkręt Walker z kosiskiem przednim

Osobom zawodowo zajmującym się koszeniem trawników każdego formatu w ośrodkach rekreacyjno – sportowych, a także na terenach nieruchomości komercyjnych, hoteli SPA&Wellness i w przestrzeniach publicznych proponujemy zwinne i wydajne ridery, dla których wielkość koszonej powierzchni nie ma znaczenia. Zerowy promień skrętu, konstrukcja oparta na ręcznie spawanej ramie i podzespołach najwyższej jakości, wymienne kosiska przednie, silniki dużej mocy, profesjonalny system zbierania trawy GHS (Grass Handling System®), praktyczny system odchylania kosiska do góry, nadwozia typu Tilt-Open i Tilt-Up, kompaktowość wymiarów – to niektóre z zalet riderów Walker. Są to maszyny produkowane w całości w USA i są kwintesencją praktycznej filozofii koszenia, pracy, wygody i łatwości obsługi oraz serwisowania. Unikalną wydajność i precyzyjne skoszenie całej powierzchni zapewnia kosisko przednie, którego ostrza koszą w miejscach niedostępnych dla innych kosiarek. Dla profesjonalistów przeznaczone są ridery z koszem z grupy C, D, T oraz maszyny bez kosza z grupy B i H.


Ridery typu „C” z koszem – C19, C19i - wprowadzone na rynek w 1986 roku, należą do najlepiej sprawdzonych w praktyce kosiarek WALKER. Współpracują z kosiskami zbierającymi o szerokości roboczej 91/107/122/132 cm, mulczującymi o szerokości roboczej 91/107/122 cm.

Rider z koszem typu „D” - D21D – wyróżnia się zastosowaniem Systemu Hi-Dump® , który podnosi kosz na wysokość 170 cm, zaś funkcje podnoszenia i wysypu działają niezależnie.
Rider z koszem typu „T” – T27i - to maszyna o potężnym przyspieszeniu pracująca na chłodzonym powietrzem silniku Kohler ECH749 dużej mocy (26,5 KM) i z technologią EFI. Współpracuje z kosiskami zbierającymi i mulczującymi o szerokości 91 – 132 cm.Ridery typu „B” i „H” to maszyny bez kosza. Maszyny „B” są cenione przez profesjonalnych użytkowników za wyjątkową wydajność, zwinność, wielofunkcyjność i łatwość w obsłudze oraz serwisowaniu. B27i jest dostępna z kosiskami mulczującymi o szerokości roboczej 91 – 132 cm. Ridery „H” są dostępne z trzema typami silników: Kohler Diesel KDW1003 (moc maks. 23,7 KM) i silnikami na benzynę Kohler EFI ECH749 (moc maks. 26,5 KM) oraz Briggs&Stratton Vanguard EFI Big Block (moc maks. 37 KM). Są to maszyny wielofunkcyjne, ponieważ współpracują z zaczepem narzędziowym z elektrycznym podnośnikiem siłownika, dwustopniową odśnieżarką wirnikową o szer. 127 cm, szczotką obrotową (szer. 152 cm) i lemieszem spycharki (szer. 152 cm). Rider H24D łączony jest z kosiskami z wyrzutem bocznym o szer. 132 - 162 cm i mulczującymi o szerokości 122 – 132 cm; H27i - z kosiskami z wyrzutem bocznym o szer. 132 - 162 cm i mulczującymi o szerokości 122 – 132 cm, H37i - z kosiskami z wyrzutem bocznym o szer. 132 - 162 cm i mulczującymi o szerokości 122 – 132 cm.

Szczegółowe informacje o riderach ZeroSkręt Walker...


Kosiarko-karczownice Orec

Kosiarko-karczownice Orec to maszyny japońskiego producenta innowacyjnych maszyn do pielęgnacji zieleni w branży komunalnej, dla rolnictwa, sadownictwa i ogrodnictwa. Maszyny są produkowane w Japonii według wyśrubowanych japońskich standardów jakości i są specjalnie przystosowane do poruszania się po trudnym terenie, do koszenia wysokich i bardzo wysokich traw oraz do wycinania roślin, z którymi nie poradzą sobie kosiarki ogrodowe. Unikalnym rozwiązaniem w tych maszynach są wyjątkowo wytrzymałe ostrza wykonane z hartowanej stali. Wszystkie są przeznaczone do intensywnej eksploatacji przez wiele lat, dlatego zbudowane są na solidnej konstrukcji ramowej, wyposażone w niezawodne silniki Honda lub Kawasaki, skrzynie biegów z blokadą mechanizmu różnicowego. Modele – karczownice rotacyjne, bijakowe i traktorowe - różnią się między innymi szerokością roboczą, systemem tnącym i przekładnią.Największe maszyny, karczownice traktorowe (2 i 4WD), wyposażone są w przekładnię hydrostatyczną, pompę hydrauliczną i szerokie koła, które zapewniają bezpieczną i sprawną pracę na obszarach o nierównym ukształtowaniu powierzchni i pochyłościach o dużym stopniu nachylenia. Są to również jedne z nielicznych maszyn, które z taką łatwością pokonują pod górę strome wzniesienia, co jest możliwe dzięki zastosowaniu silników o specjalnej konstrukcji oraz nowoczesnych pomp hydraulicznych renomowanej marki motoryzacyjnej KYB – największego w Japonii producenta hydrauliki siłowej i jednego z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż.

Karczownice rotacyjne przeznaczone są do koszenia wysokich traw, suchych i położonych pod ciężarem deszczu, na terenach miejskiej zieleni, na poboczach dróg, w rowach, w sadach, winnicach, szkółkach leśnych. Idealnie sprawdzają się też na nieużytkach wymagających rewitalizacji przed rozpoczęciem nowej inwestycji. Ich system tnący jest zbudowany z 2 wymiennych noży rotacyjnych napędzanych mocnym pasem klinowym.Karczownice bijakowe służą do koszenia, karczowania i rozdrabniania wysokich traw, krzewów, a nawet pni drzew o niewielkiej średnicy, do porządkowania poboczy dróg, do koszenia chwastów na plantacjach rzędowych, farmach fotowoltaicznych, w sadach i szkółkach leśnych. Doskonale sprawdzają się także na podmokłym podłożu. Część roboczą stanowi bęben z uchylnymi ostrzami w kształcie „Y” z 38 nożami lub z 46 ostrzami w przypadku HR812H.Karczownice traktorowe to maszyny do zadań specjalnych – do pracy w trudnych warunkach ukształtowania terenu. System tnący jest przystosowany do wycinania bardzo wysokich traw – nawet do 2 m, chwastów, runa leśnego, krzewów z jednoczesnym rozdrabnianiem, a konstrukcja – do pracy na stromych zboczach i na terenie o nierównym ukształtowaniu. Maszyny sprawdzają się w koszeniu nasypów wzdłuż autostrad, skarp, górskich łąk, wałów przeciwpowodziowych a nawet stoków narciarskich. Ich system tnący tworzy nóż rotacyjny z uchylnymi ostrzami, który kosi i rozdrabnia pokos.Na szczególną uwagę zasługują dwie maszyny traktorowe: RMK151 i RM60 W. RMK151 z 1 ruchomym ramieniem bocznym zakończonym kołem piankowym. Maszyna ma 2 szerokości koszenia w zakresie 135-150cm i podwójny system tnący (w agregacie głównym i w ramieniu). Stosowana jest do mechanicznego odchwaszczania upraw rzędowych o odpowiednio szerokich międzyrzędziach, np. plantacje borówki amerykańskiej czy winnice. Jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego skoszenia terenu farmy fotowoltaicznej i pasów rozdziału na autostradach. Natomiast RM60 W posiada 2 ruchome ramiona boczne,- i zapewnia 3 szerokości koszenia w zakresie 70 - 115 cm. Jej system tnący – trzyczęściowy - stanowią 2 głowice z wahliwymi nożami ze stali w jednostce głównej oraz z głowica z wahliwymi nożami z tworzywa w każdym ramieniu. Maszyna jest przeznaczona do koszenia i mechanicznego odchwaszczania upraw rzędowych w tunelach i szklarniach wielkopowierzchniowych. Jej parametry umożliwiają intensyfikację upraw poprzez zmniejszenie szerokości międzyrzędzi.