Prace w ogrodzie
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Ekologia, cisza i funkcjonalność to trzy aspekty narzędzi ogrodowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Połączenie tych cech w jednym zestawie zapewnia zupełnie nową jakość, a przede wszystkim większy komfort i luz podczas pielęgnacji ogrodu a także całego terenu wokół domu. Akumulator Honda o napięciu 56V (!) oznacza efektywne i sprawne wykonywanie czynności. I, co  ważne – ładowanie akumulatora może trwać zaledwie 25 - 30 minut!

Super akumulator w ogrodzie – ekologia, cisza i funkcjonalność


Taki zestaw urządzeń działający na jednym, wymiennym akumulatorze ma same zalety. Jakie?


 • Po pierwsze wykaszarka, nożyce i dmuchawa akumulatorowe nie emitują spalin. Do zasilania silniczków potrzebny jest tylko akumulator z ładowarką.

 • Kolejna wymierna wygoda polega na tym, że w ogóle nie muszę myśleć o długości kabla ani o gniazdku elektrycznym i mogę używać danego urządzenia w każdym zakątku ogrodu.  Urządzenia są tak skonstruowane i wyważone, by zminimalizowana waga - 2,34 – 2,79 kg bez akumulatora - gwarantowała niemęczące posługiwanie się nimi przez dłuższy czas.

 • Moc i trwałość akumulatora – te cechy decydują o wydajności i czasie pracy urządzenia. Im większa moc, tym dłużej możemy pracować na jednym ładowaniu. Warto zwrócić uwagę na zestaw Honda, ponieważ ten właśnie akumulator litowo-jonowy posiada bezkonkurencyjne na rynku napięcie 56V! Zapewnia maksymalną moc wykaszarki, nożyc i dmuchawy, ich wysoką wydajność oraz długi czas pracy.

  Natomiast  bezszczotkowe silniki poszczególnych narzędzi, zasilane tym nowoczesnym akumulatorem zapewniają, bez hałasu, bez emitowania spalin, szybkie skoszenie małej powierzchni, przycięcie żywopłotu i uprzątnięcie liści, a nawet sypkiego śniegu w krótkim czasie. Akumulator Honda wyróżnia się także trwałością – specjalnie zaprojektowana obudowa zapewnia stałe, efektywne chłodzenie, dzięki czemu akumulator nie grzeje się i długo zachowuje pełną sprawność. Jego konstrukcja zapewnia także długą żywotność zasilanych silników wyka szarki, nożyc i dmuchawy.


 

 • Jakość – wybierając urządzenie do ogrodu i nie tylko do ogrodu, warto pamiętać, że jego cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Rozważając swoje potrzeby i patrząc perspektywicznie na użytkowanie danego urządzenia, warto kierować się przede wszystkim jakością. Dlaczego? Wysoka jakość po prostu zapewnia bezproblemowe użytkowanie urządzenia przez długi czas. Oznaką jakości, oprócz marki producenta, jest okres gwarancji – im dłuższy, tym lepszej jakości jest urządzenie.

 • Liczy się też efektywność, ponieważ wpływa na organizację mojego czasu. Bez wątpienia każdy z nas poszukuje maszyny i narzędzi, które zapewnią optymalne efekty w jak najkrótszym czasie. I bez wątpienia urządzenia akumulatorowe Honda sprawdzają się w praktyce. Najbardziej wymiernym przykładem jest dmuchawa, która pracuje w 3 trybach: podstawowym, o wysokiej mocy i Turbo. Generuje strumień powietrza o prędkości od 72 km/h do 148 km/h i osiąga wydajność w zakresie 420 – 810 m3/h. Nożyce także sprawdziły się w praktyce – są lekkie i łatwe w szybkim przycinaniu krzewów w każdej płaszczyźnie i pod każdym kątem.


 

 • Cisza – to następna zaleta. Urządzenia akumulatorowe Honda pracują praktycznie bezgłośnie, a ja cenię się cichą pracę w otwartej przestrzeni. Mnie osobiście przeszkadza warkot silnika sprzętu ogrodniczego o poranku, zwłaszcza warkot dochodzący od sąsiadów czy z parku w dniu mojego wypoczynku. I chyba moja opinia nie jest odosobniona. Cicho pracujące urządzenie do ogrodu daje mi komfortowe poczucie nieprzeszkadzania nikomu.

 • Wygodna wielofunkcjonalność – jeszcze jedna zaleta, której zazwyczaj oczekujemy od  narzędzia do pracy. Zestaw Honda składa się z kilku urządzeń – głównym i podstawowym jest akumulator zasilający 3 narzędzia o różnej funkcjonalności: wykaszarkę, nożyce do przycinania żywopłotów i dmuchawę. Można zdecydować się na tylko jedno rozwiązanie, ale równie dobrze można stopniowo uzupełnić cały zestaw i mieć pod ręką podstawowy komplet urządzeń do pielęgnacji otoczenia domu.

 • Intuicyjna obsługa – istotne kryterium wyboru urządzenia, które warto sprawdzić już na etapie zakupu. Zbyt skomplikowana obsługa i niewygodne użytkowanie tylko zniechęcają. W przypadku akumulatorowej wykaszarki, nożyc i dmuchawy Honda praktyka potwierdza łatwość użytkowania - wystarczy włożyć naładowany akumulator do wybranego urządzenia i je włączyć. Każde z urządzeń jest lekkie i posiada wygodne, ergonomiczne uchwyty. W przypadku wykaszarki, uchwyt można dostosować do długości rąk i wzrostu, przesuwając go odpowiednio na drążku.


 

 • Dowolność konfiguracji. Wybór i możliwość konfigurowania urządzeń według potrzeb to również cecha, którą osobiście cenię. I w tym przypadku podoba mi się możliwość posiadania jednego urządzenia, np. wykaszarki, jak i dokupienie kolejnego narzędzia do tego samego akumulatora. Jest to zdecydowanie tańsza opcja, niż zakup zupełnie nowej dmuchawy czy nożyc, nie wspominając o wygodzie przechowywania takiego zestawu. Honda poszła jeszcze dalej i oferuje wybór modelu akumulatora i ładowarki. Zależnie od indywidualnych preferencji można mieć akumulator standardowy lub wzmocniony i ładowarkę standardową lub szybką.

  Dwa modele akumulatora różnią się pojemnością i wagą, natomiast ładowarki – czasem ładowania danego akumulatora. Ładowarka standardowa ładuje całkowicie wyczerpany akumulator standardowy 2 Ah w ciągu 40 minut, a model wzmocniony (4 Ah) w trakcie 80 minut, zaś ładowarka szybka potrzebuje zaledwie 25 minut do ładowania akumulatora standardowego i 30 minut do modelu wzmocnionego. Status ładowania sprawdza się na wskaźniku LEDowym. Najbardziej komfortową, wręcz idealną sytuacją jest posiadanie 2 typów akumulatora – wówczas jeden pracuje, a drugi się ładuje...


 

 • I na koniec koszty – eksploatacyjne i serwisowania. W tym przypadku koszt eksploatacji stanowi zużycie energii elektrycznej potrzebnej do naładowania akumulatora. Serwis? Zestaw akumulatorowych urządzeń Honda jest praktycznie bezawaryjny i ma bardzo długi okres gwarancji, a bezszczotkowe silniki wykaszarki, nożyc i dmuchawy nie wymagają konserwacji.


Sami możecie to wszystko sprawdzić!

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00