Prace w ogrodzie
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Lato powoli gaśnie i koszenie przestaje być wiodącą czynnością w ogrodzie. Potrzeby związane z pielęgnacją zielni i zresztą całego obszaru wokół domu - sierpniowa aeracja, mulczowanie, ponowne spulchnianie ziemi, renowacja czy zakładanie trawnika na jesieni, późne cięcie żywopłotów, sprzątanie liści, odśnieżanie……  inspirują do rozważań o funkcjonalności maszyn i urządzeń. Czyli na przykład kosiarka tylko do koszenia czy też do mulczowania, aeracji, zbierania liści? 

Glebogryzarka do spulchniania gleby czy też do aeracji i odśnieżania? Traktor ogrodowy do koszenia czy również do mielenia liści i mulczowania, aeracji, rozsiewania nasion i nawozu, odśnieżania? Wygoda użytkowania i praktyka pokazują, że lepszym rozwiązaniem są urządzenia wielofunkcyjne, dobrane oczywiście według potrzeb, wielkości terenu, na którym zamierzamy wykonywać owe liczne czynności oraz planowanego zakresu prac.

Jedno - czy wielozadaniowe? Rozważania o wygodnych rozwiązaniach do pielęgnacji ogrodu

Jakie korzyści zapewnia wielofunkcyjność?

Przede wszystkim, summa summarum, to oszczędność finansowa. Nawet droższa maszyna, ale już fabrycznie przeznaczona do wykonywania więcej niż jednego zadania i nawet z koniecznością zakupu dodatkowego osprzętu, jest rozwiązaniem tańszym niż zakup kilku maszyn jednozadaniowych.

Po drugie - jedna maszyna, ew. z dodatkowym osprzętem - jest użytkowana nie tylko przez jeden sezon w roku, ale nawet przez okrągły rok. A to znaczy, że koszt zakupu szybciej się amortyzuje.

Po trzecie - tego typu rozwiązanie zajmuje stanowczo mniej miejsca w garażu, komórce czyli tzw. przechowalni.


Wielofunkcyjna wygoda - przykłady

 • Od wiosny po jesień: koszenie, mulczowanie, aeracja, zbieranie  i mielenie liści

  Wszystkie kosiarki Honda z serii Super Komfort (HRX) to maszyny wielozadaniowe. Wyposażone w innowacyjny i unikalny układ podwójnych noży MicroCut® oraz system mielenia zmiennego Versamow® przeznaczone są do koszenia - bardzo precyzyjnego koszenia, i dokładnego rozdrabniania roślin: trawy czy liści. Opcja mielenia czyli mulczowania w praktyce zapewnia użytkownikowi możliwość podejmowania decyzji w zakresie mulczowania, zgodnie z podstawowymi zasadami tego zabiegu pielęgnacyjnego - to użytkownik, jedną dźwignią reguluje ilość trawy pozostawianej na powierzchni trawnika. Obydwa rozwiązania znajdują również zastosowanie w przypadku konieczności sprzątania liści z zielonej powierzchni oraz ich zmielenia, co w konsekwencji ułatwia dalszą ich utylizację.

  Z opcją dodatkową, kosiarki te są wykorzystywane do aeracji trawników. W kosiarkach HRX jak w kosiarkach z serii IZY, noże można w bardzo łatwy sposób wymienić na specjalną nakładkę do aeracji. W ten sposób mamy 1 maszynę wykonującą 4 czynności i eksploatowaną przez całe 3 pory roku. • Wiosna, lato, jesień i zima z jednym traktorem ogrodowym

  Przykładem maszyny, która  z powodzeniem jest użytkowana przez cały rok, jest kosiarka traktorowa Honda HF2417 i HF2622. Można je krótko określić jako „osiem w jednym”.

  Kosiarki traktorowe to oczywiście propozycja dla właścicieli ogrodów i posesji o dużych powierzchniach - 2 000 - 7 000m2. Ale to właśnie w tych warunkach potrzebna jest dobra organizacja i zarządzanie pracą. Rozwiązania wielofunkcyjne, dobrej jakości - zatem eksploatowane przez lata, są więc na wagę złota.

  Wspomniane HF2417 i HF2622 o szerokości roboczej 102 i 122 cm to maszyny nowej generacji - „naszpikowane” wygodnymi i praktycznymi rozwiązaniami technicznym, które jednocześnie są bardzo łatwe w obsłudze. Funkcja mielenia roślin uruchamiana jest jedną dźwignią, a po połączeniu z dodatkowym osprzętem - służy też do aeracji trawnika, rozsiewania nasion i nawozu, odśnieżania i transportu narzędzi. • Wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool: jedno narzędzie do pracy przez cały rok

  Honda Versatool to wszechstronne narzędzie znajdujące szerokie zastosowanie w przydomowym ogrodzie praktycznie przez cały rok. Pełny zestaw, składający się z jednostki napędowej UMC 435 E, 2 przedłużek (krótkiej i długiej), podkrzesywarki (pilarki na wysięgniku), wykaszarki, 2 modeli nożyc (krótkich i długich), glebogryzarki, krawędziarki i dmuchawy służy do koszenia niewielkich powierzchni i miejsc trudno dostępnych, formowania  i odgradzania trawnika, przycinania żywopłotów i krzewów, przycinania gałęzi i prześwietlania drzew, spulchniania gleby, sprzątania oraz usuwania świeżego opadu śniegu. Lekkie i bardzo wygodnie wyważone jest naprawdę idealnie praktycznym rozwiązaniem do przydomowego ogrodu. Dodatkową jego zaletą jest cicha praca, przyjaźnie dla środowiska niski poziom emisji spalin, a w aspekcie finansowym - niskie zużycie paliwa. Ważny jest także fakt, że Honda Versatool można konfigurować wedle potrzeb - pod kątem konkretnych prac i czynności, i można je kompletować stopniowo….

Jedno - czy wielozadaniowe? Rozważania o wygodnych rozwiązaniach do pielęgnacji ogrodu

 • Wielozadaniowy napęd akumulatorowy: koszenie, przycinanie żywopłotów i sprzątanie

  Najnowsza propozycja Hondy do pracy w ogrodzie i wokół domu to zestaw narzędzi akumulatorowych, który może być używany przez okrągły rok. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim ekologiczne podejście do otoczenia i konfigurowanie narzędzi adekwatnie do potrzeb i zamierzonych prac. Napęd akumulatorowy, łączony z wykaszarką lub nożycami, lub dmuchawą nie wydziela spalin. Jest niezależny od zasilania z sieci, zatem z nim jak i w przypadku maszyn spalinowych - problem długości kabla czy bliskość gniazdka nie istnieje. Posiadając jeden, trwały akumulator, można wykonywać podstawowe czynności pielęgnacyjne jak koszenie i przycinanie krzewów oraz sprzątanie liści, piasku i żwiru, świeżego opadu śniegu. • Wielozadaniowa glebogryzarka

  Glebogryzarka służy przede wszystkim do pielęgnacji gleby: przekopywania, spulchniania i napowietrzania. Jest wykorzystywana jeszcze do mieszania gleby z nawozami, przygotowania podłoża do nasadzeń krzewów ozdobnych a także do aeracji i odśnieżania. Na przykład: FG110 - glebogryzarka-opielacz, o szerokości roboczej 23 cm, sprawdza się też przy rekultywacji uszkodzonych fragmentów trawnika. Po wymianie części roboczej na wał aeracyjny staje się aeratorem.

  F220 o uniwersalnej szerokości roboczej 45 cm, łączona z dodatkowym osprzętem służy do wertykulacji i aeracji, a zimą - do odśnieżania. Współpracuje również z pługiem do orki, kultywatorem czy obsypnikiem do ziemi.

  Najnowsze modele glebogryzarek Honda - FJ500 SER i FJ500 DER - to profesjonalne maszyny, które są przystosowane do współpracy z dodatkowym osprzętem jak wertykulator, obsypnik, pług do orki zagonowej, pług z przedpłużkiem, zestaw do odśnieżania. Jednym słowem zapewniają szeroki zakres prac dodatkowych bez potrzeby posługiwania się innymi urządzeniami.Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00