Pielęgnacja trawnika
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Pielęgnacja, a głównie koszenie trawnika o dużej powierzchni, np. powyżej 4 000 m2, jest prawdziwym wyzwaniem. Pożądany efekt gęstego „zielonego dywanu” na posesji zależy od dwóch czynników: ludzkiego i technicznego. Czynnik ludzki to zaangażowanie opiekuna trawnika, a przede wszystkim jego podejście do pielęgnacji trawy i czas, który może na te zabiegi przeznaczyć.

Czynnik techniczny to trafny wybór odpowiedniej maszyny, która jest dostosowana do wielkości powierzchni, a także do sposobu pielęgnacji trawy, i która ułatwia zarządzanie dużego terenu.Dlaczego koszenie trawy jest ważne? Jest zabiegiem kluczowym dla osiągnięcia i utrzymania efektu pięknej trawy o zdrowym wyglądzie przez cały sezon i kolejne lata. Koszenie odmładza darń i sprawia, że trawa każdego roku staje się bardziej gęsta i bardziej odporna na warunki atmosferyczne. Systematyczne koszenie zapobiega zakwitaniu roślin w sezonie, powoduje zagęszczanie się darni, zapewnia wentylację i cyrkulację wody, zapobiega także rozprzestrzenianiu się chwastów ograniczając tym samym potrzebę opryskiwania trawy środkami chwastobójczymi. Sprzyja również osobom uczulonym na pylenie traw, ponieważ skoszone rośliny nie mają możliwości wyprodukowania kwiatów ani pyłków.Częstotliwość koszenia zależy od panujących warunków – w okresie intensywnej wegetacji wskazane jest koszenie co 3-5 dni, a pod koniec lata i jesienią – raz na tydzień lub rzadziej. Trawę należy kosić nie więcej i nie mniej niż na 1/3 jej wysokości i  najlepiej jest utrzymywać ją na wysokości 5-6 cm. Trawa o takiej właśnie wysokości ma też największe szanse na bezpieczne przetrwanie zimy.Kosiarka traktorowa Honda – dobra inwestycja na lata

Kosiarki traktorowe Honda, niezawodne, wielofunkcyjne, łatwe w obsłudze i serwisowaniu, to maszyny wysokiej jakości, której potwierdzeniem jest 5-letni okres gwarancji http://www.mojahonda.pl/warunki-gwarancji. Posiadają moc, zapewniają wysoką wydajność oraz jakość koszenia. Jednocześnie posiadają pożądane dziś elementy poszanowania środowiska: są ciche podczas uruchamiania i pracy, oszczędnie zużywają paliwo, a ich nowoczesne, czterosuwowe silniki wyróżniają się obniżonym poziomem emisji spalin – niższym od wymaganych standardów. Każdy doświadczony użytkownik maszyn do koszenia przyzna, że komfort i wygoda wynikające z ergonomii pracy, a także praktyczne rozwiązania maszyn i przyjemność łatwej obsługi są bezcenne.Kosiarki traktorowe Honda są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają duże trawniki i potrzebują sprawnych oraz wielozadaniowych maszyn. Obecnie Honda oferuje 5 modeli kosiarek traktorowych z serii HF o szerokości roboczej 92 - 122 cm, przeznaczonych do sprawnego koszenia trawników o optymalnej powierzchni 1 500 – 7 000m2.Wszystkie wyposażone są w nowoczesne silniki Honda o mocy od 11KM (8,1 kW) do 18,5 KM (13,8 kW) o pojemności skokowej 530 -688 cm3, napęd hydrostatyczny, wygodne kosze o pojemności 280 – 350l opróżniane ręcznie lub elektrycznie, 7-stopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 30 – 90 mm. Rozwijają maksymalna prędkość w przód 8,2 km/h i 4,2 km/h na biegu wstecznym. Najnowocześniejsze modele - HF 2417K3 HME i HF 2417K3 HTE oraz HF 2622 HME i HF 2622 HTE - wyposażone są w dodatkowe praktyczne udogodnienia, jak system Optiflow, synchronizacja pracy podwójnych noży, system mielenia Versamow®, solidny zderzak, dodatkowe wzmocnienie konstrukcji (nowa odlewana żeliwna oś przednią, wzmocniona i usztywniona pokrywa silnika), wzmocniony układ kierowniczy, ponad 8-litrowe zbiorniki paliwa umieszczone po prawej stronie maszyny (z dala od silnika) dzięki czemu paliwo nie nagrzewa się i zachowuje jakość czy reflektor włączający się automatycznie po zapadnięciu zmierzchu. Są także wyposażone w filtr paliwa o podwójnie wydłużonej żywotności, co zapewnia jeszcze lepszą jakość pracy maszyny i przede wszystkim obniża koszty jej eksploatacji.Kosiarki traktorowe Honda współpracują z osprzętem i mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pracy przez cały rok. Służą do precyzyjnego koszenia na wysokości dostosowanej do panujących warunków i mulczowania trawy, do dokładnego zbierania i mielenia liści, a z dodatkowym osprzętem także do aeracji, do szybkiego i równomiernego rozsypania nawozu, do sprzątania różnych nawierzchni, transportu narzędzi i innego rodzaju ładunków, a zimą do odśnieżania i rozsypywania piasku.

Praktyczne funkcje w sezonie jesiennym

W kontekście sezonu na liście, które, z powodu suszy, drzewa gubią w tym roku wcześniej niż zazwyczaj, najbardziej przydatną w praktyce funkcją kosiarek traktorowych Honda HF 2417K3 HME i HF 2417K3 HTE oraz HF 2622 HME i HF 2622 HTE jest dokładne zbieranie liści z trawników lub mielenie ich na biomasę.Skuteczne sprzątanie liści z efektem podobnym do domowego odkurzacza zapewnia przede wszystkim system Optiflow oparty na wentylatorach o dużej mocy i silnym strumieniu powietrza, który zasysa liście z powierzchni trawnika, a następnie gromadzi je w koszu. Natomiast system mielenia Versamow® dokładnie rozdrabnia liście pozostawiając niewidoczny dla oka mikro-pokos na powierzchni trawnika. Łatwa obsługa systemu mielenia polega na włączeniu/wyłączeniu go lewą ręką dźwignią umieszczoną obok regulacji wysokości koszenia.