Home
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

images/dostawa_s.jpg


Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna.


Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.
Maszyny ogrodnicze

Maszyny ogrodnicze

Szeroka i kompletna gama urządzeń do pielęgnacji zieleni.
Obejrzyj maszyny
Honda Miimo

Honda Miimo

Roboty koszące Honda Miimo - inteligentne i praktycznie bezgłośne roboty ogrodowe.
Obejrzyj Miimo
Honda Marine

Honda Marine

Oferujemy bardzo bogatą gamę silników zaburtowych, od najmniejszego, przenośnego BF2,3 po największy i najnowocześniejszy BF250.
Obejrzyj silniki
Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze

Szerokie spektrum agregatów prądotwórczych wyposażonych zarówno w silniki benzynowe jak i wysokoprężne silniki diesla.
Obejrzyj agregaty
Pompy

Pompy

Szeroki wachlarz pomp, znajdujących zastosowanie na małych działkach, gospodarstwach rolnych, przemyśle, w jednostkach ratowniczych.
Obejrzyj Motopompy
Maszyny budowlane

Maszyny budowlane

Oferujemy Państwu profesjonalne maszyny zagęszczające oraz tnące w segmencie lekkich maszyn budowlanych.
Obejrzyj Maszyny
Silniki Honda

Silniki

HONDA to światowy lider w produkcji profesjonalnych silników przemysłowych. Skala produkcji świadczy o wielkim zaufaniu klientów do silników HONDA.
Obejrzyj silniki
Karczownice OREC

Karczownice OREC

Maszyny przeznaczone do koszenia wysokich traw i karczowania roślin na najbardziej ekstremalnych terenach
Obejrzyj karczownice
Karczownice OREC

Maszyny do boisk

Zestaw Honda F720 to profesjonalny zespół urządzeń, który powinien znaleźć się na każdym boisku z nawierzchnia syntetyczną.
Obejrzyj maszyny
Rębaki do gałęzi

Rębaki do gałęzi

Profesjonalne rębaki, wyróżniające się znakomitą wydajnością i trwałością. Przeznaczone zarówno do dużych prac profesjonalnych jak i mniejszych prywatnych.
Obejrzyj rębaki
Odśnieżarki

Odśnieżarki

Oferujemy Państwu najszerszy na polskim rynku wybór odśnieżarek spalinowych.
Obejrzyj odśnieżarki

Części i akcesoria

Oferujemy Państwu akcesoria do maszyn HONDA, części zamienne, filtry, oleje...
Obejrzyj asortyment

Długie zimowe wieczory inspirują do wyobrażania sobie ogrodu w nowej odsłonie, zmian w aranżacji, planowania nowych nasadzeń i zaplanowania istotnych prac pielęgnacyjnych oraz zakupu nowych gatunków roślin. Sprzyjają także weryfikacji potrzeb w zakresie parku maszynowego, zwłaszcza gdy doroczny przegląd techniczny pokaże, że konieczna jest wymiana starych, awaryjnych urządzeń do koszenia na bardziej nowoczesne, które często są przeznaczone do wykonywania wielu prac ogrodniczych.

Przed zakupem nowej maszyny do koszenia warto spojrzeć na swój ogród kompleksowo i podsumować rodzaj zabiegów, jakie były wykonywane w poprzednich sezonach i te planowane w kolejnym roku oraz czas, który możemy im poświęcać. Takie podejście ułatwi najlepsze określenie potrzebnego urządzenia.Robot koszący Honda Miimo – minimum obsługi, maksimum koszeniaJeśli chcemy całkowicie uwolnić się od obowiązku koszenia – najlepiej jest wybrać robot koszący Honda Miimo, który samodzielnie zaopiekuje się trawnikiem kosząc go i mulczując dniem i nocą  - zależnie od jego zaprogramowania. Jest to ciche urządzenie wyposażone w trwały akumulator litowo-jonowy, minikomputer, wydajną tarczę tnącą z uchylnymi nożami z ciągliwej stali sprężynowej i regulację wysokości koszenia. Dostępny jest w 3 wersjach: Honda Miimo 310 - do koszenia trawników o pow. 400 - 1 500 m2 , Honda Miimo 520 – do koszenia powierzchni 800 – 3 000 m2 oraz Honda Miimo 3000 do trawników o pow. 1 000 – 4 000 m2. Honda Miimo 3 000 dodatkowo oferuje komfort obsługi w stylu smart, ponieważ jest zarządzany za pomocą darmowej aplikacji na smartfon i technologii Bluetooth. Przy wyborze modelu Honda Miimo należy kierować się przede wszystkim swoją wolnością i wielkością powierzchni do koszenia. Należy jednak pamiętać, że warto przygotować trawnik i ogród dla robota koszącego i najlepiej jest to zrobić na samym początku wiosny.

Nowa generacja kosiarek – wygoda, łatwość obsługi i szeroki zakres funkcjonalnościNowoczesne modele kosiarek, spalinowych, jak np. w serii Super Komfort HRX 476 C1 VKE czy HRG 466 SKEP z serii IZY oraz nowa generacja kosiarek HRX 476 C2 VKE, HRX 476 C2 VYE, HRX 537 C5 VKE i HRX 537 C5 HZE wykorzystują nowoczesne rozwiązania, by maszyna służyła do koszenia, aeracji, mulczowania oraz zbierania i mielenia liści, a jej jakość gwarantowała wieloletnie użytkowanie. Zakup taniej,  często niedopracowanej maszyny może się okazać wielkim rozczarowaniem i stratą finansową, a użytkowanie dobrego markowego sprzętu jest bezpieczne, wygodne i sprawia użytkownikowi przyjemną pracę w ogrodzie.

Co należy uwzględnić podczas wyboru kosiarki?

Powierzchnię trawnika i ukształtowanie terenu

To pierwszy element, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Małe powierzchnie można kosić kosiarką bez napędu. W przypadku kosiarki elektrycznej trzeba koniecznie wziąć pod uwagę długość kabla i dostęp do źródła zasilania. Na przykład kosiarka Honda HRE 330 o szer. roboczej 33 cm jest polecana do koszenia powierzchni do 300 m2, a Honda HRE 370 o szer. roboczej 37 cm - do koszenia trawników o pow. do 500 m2.Powierzchnie powyżej 400 m2 wygodniej jest kosić kosiarką samobieżną, np. Honda HRG 466 SKEP lub HRX 476 i HRX 537 z linii Super Komfort. Do koszenia dużych trawników, 2000 – 7000 m2, warto wziąć pod uwagę kosiarkę traktorową, np. Honda HF 2417/HF 2622, które dzięki przystosowaniu ich do łączenia z dodatkowym osprzętem są maszynami wielozadaniowymi.Jeśli powierzchnia trawiasta ma różne stopnie nachylenia czy wgłębienia oraz zakamarki, miejsca  trudno dostępne dla większej maszyny, to w takich miejscach najwygodniej jest użyć kosę, np. uniwersalną UMK 435 UEET lub wykaszarkę, np. SSBC E z narzędzia wielofunkcyjnego Honda Versatool.


Szerokość  roboczą

Szerokość koszenia należy rozpatrywać pod kątem wielkości powierzchni i czasu - im większa  szerokość, tym krótszy czas koszenia. Kosząc trawnik o powierzchni 1 000 m2 kosiarką o szerokości roboczej 41 cm pokonujemy trasę o długości minimum 2,5 km, a przy użyciu kosiarki o szerokości 53 cm trasa skróci się nawet do 1,9 km. Traktorkiem o szerokości koszenia 92 cm pokonamy trasę ok. 1 km.Chodzenia za kosiarką nie wymaga robot koszący, którego najnowszy model Honda Miimo 3 000 o szerokości roboczej 25 cm jest wyposażony w udoskonaloną wersję oprogramowania zapewniającą jeszcze dokładniejsze ścieżki koszenia i wysoką wydajność (do 170 m2/h). Uniwersalną szerokość koszenia rzędu 47 – 53 cm, która przede wszystkim zapewnia szybkie skoszenie trawnika, posiadają HRX 476 C1 VKE, oraz HRX 476 C2 VKE, HRX 476 C2 VYE, HRX 537 C5 VKE i HRX 537 C5 HZE. Największą szerokość roboczą posiadają kosiarki traktorowe - 92/102 i 122 cm, która jest optymalnie dostosowana do rekomendowanej powierzchni koszenia i mocy silnika.

Regulację wysokości koszenia

Warto także zwrócić uwagę na to czy kosiarka jest wyposażona w regulację wysokości koszenia. Udogodnienie to zapewnia dostosowanie koszenia do panujących warunków atmosferycznych, wysokości i gęstości trawy, a zgodnie ze sztuką koszenia należy kosić nie więcej niż o 1/3 wysokości roślin za jednym razem.Bardzo precyzyjne, korzystne dla trawy koszenie zapewnia 7-stopniowa regulacja ustawienia wysokości noży zastosowana w  kosiarkach Honda HRX 476 i HRX 537, a także w kosiarkach traktorowych Honda. Najlepszym dla trawy rozwiązaniem jest bardzo systematyczne, niemal codzienne koszenie po 3 milimetry tak, jak robi to robot koszący Honda Miimo, który utrzymuje trawnik stale na tej samej wysokości.


Jakość cięcia

Jakość cięcia wpływa na kondycję koszonej trawy, warto zatem przyjrzeć się systemowi noży. Kosiarki Honda HRX oraz nowe modele z serii IZY, np. Honda HRG 466 SKEP posiadają nowoczesny system podwójnych noży MicroCut, który zapewnia koszenie z większą intensywnością z jednoczesnym dokładnym rozdrobnieniem pokosu.Efektem tego systemu jest dokładniejsze rozdrabnianie i o 30% lepsze wypełnienie kosza niż w przypadku systemu z jednym ostrzem oraz możliwość zbierania i mielenia liści jesienią. W traktorkach ogrodowych Honda HF 2417 i HF 2622 zastosowano synchronizację pracy podwójnych noży, która utrzymując właściwe położenie noży względem siebie, zapewnia jeszcze lepszą dokładność koszenia.Sposób pielęgnacji trawy

Przy wyborze kosiarki spalinowej warto także zastanowić się nad sposobem, w jaki będziemy pielęgnować trawnik: czy chcemy zbierać całą ściętą trawę i zutylizować ją na kompostowniku, a w tym przypadku ważna jest też wielkość kompostownika, czy wolimy regulować ilość pokosu pozostawionego na terenie trawnika. Kosiarki Honda HRX są wyposażone w system mielenia zmiennego Versamow, który umożliwia regulowanie pokosu trafiającego do kosza i pozostawionego na glebie oraz dostosowanie ilości mulczowanej trawy do jej aktualnej wysokości i warunków pogody.Natomiast nowe modele kosiarek Honda IZY oraz nowe traktory ogrodowe Honda HF 2417 HME, HF 2417 HTE i HF 2622 HME, HF 2622 HTE zostały wyposażone w uproszczony system mielenia umożliwiający zbieranie pokosu do kosza lub przestawienie kosiarki na funkcję mielenia za pomocą jednej dźwigni.    


Silnik

Moc, typ i jakość silnika rzutują przede wszystkim na  wydajność urządzenia, ale także niezawodność  maszyny, dlatego, jeśli potrzebujemy maszyny efektywnej, należy sprawdzić wartość jego mocy nominalnej. Typ i marka silnika określają przede wszystkim  jakość pracy, stopień bezawaryjności i bezpieczeństwo dla użytkownika oraz otoczenia. Stosowane w urządzeniach Honda 4-suwowe silniki spalinowe są nie tylko ciche i przyjazne dla środowiska, ale także zużywają paliwo w sposób wysoce oszczędny. Większość silników Honda zamontowanych w kosiarkach ma automatyczne ssanie, które zapewnia łatwe i szybkie uruchamianie maszyny.


Rodzaj napędu

Rodzaj napędu kosiarki wpływa na jakość pracy oraz łatwość i bezpieczeństwo użytkowania maszyny. Napęd hydrostatyczny umożliwia płynny wybór prędkości jazdy do naszych preferencji i panujących na trawniku warunków. Podnosi również komfort i bezpieczeństwo pracy - aby zatrzymać maszynę wystarczy zwolnić dźwignię odpowiadającą za prędkość jazdy. Przykładem takiego rodzaju napędu jest stosowany w kosiarkach Honda HRX innowacyjny system kontroli prędkości za pomocą ergonomicznych manetek: Smart Drive, a w kosiarkach nowej generacji HRX 476 C2 VKE, HRX 476 C2 VYE, HRX 537 C5 VKE - Select Drive.Obydwa rodzaje napędu umożliwiają użytkownikowi płynną i wręcz błyskawiczną zmianę prędkości poprzez jej dostosowanie do indywidualnych preferencji oraz wysokości i gęstości trawy.   


Zbiornik paliwa

Wielkość pojemnika na paliwo decyduje o czasie pracy, a w konsekwencji o wygodzie użytkownika – im zbiornik jest większy, tym dłuższy jest czas koszenia na jednym tankowaniu co jednocześnie usprawnia czynność koszenia. Warto także zwrócić uwagę na umiejscowienie zbiornika – w najnowszych modelach kosiarek traktorowych Honda HF 2417 HME, HF 2417 HTE i HF 2622 HME, HF 2622 HTE duży zbiornik (8l) umieszczony jest po prawej stronie maszyny, czyli z dala od silnika. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo użytkownika, ponieważ paliwo nie nagrzewa się, ani nie traci na jakości, co przede wszystkim wpływa na wydłużoną żywotność silnika.Kosz

Wielkość kosza, jego mocowanie, waga, sposób opróżniania (ręczny lub automatyczny), a także materiał, z którego został wykonany w znacznej mierze usprawniają pracę. Zależnie od potrzeb, wygodną opcją jest możliwość koszenia bez użycia kosza. Innowacyjnym udogodnieniem w kosiarkach Honda HRX są kosze wykonane z Dralonu, materiału zmniejszającego kurzenie, czyli przyjaznego dla alergików.Łatwą i bezpieczną obsługę

Ważnym elementem każdej maszyny do koszenia jest łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy. Przykładem takiego rozwiązania jest sprzęgło układu tnącego, Rotostop lub system Blade Brake, w które wyposażone są wybrane modele kosiarek Honda HRX  oraz HRG. Jego wyłączenie powoduje rozłączenie noży od wału korbowego silnika i zatrzymanie noża kosiarki już po ½  obrotu.  System ten zabezpiecza noże przed przypadkowym uruchomieniem, umożliwia bezpieczne opróżnienie kosza i przejazd kosiarką przez żwirową lub brukowaną alejkę bez wyłączania kosiarki.Dobry wybór maszyny do koszenia jest pierwszym krokiem do spełnienia marzenia o pięknym, angielskim trawniku, który będzie bezpiecznym i przyjemnym miejscem zabaw dzieci, rodzinnych spotkań i azylem relaksu.

Filozofia i zasady działania

First man, then machine - Po pierwsze człowiek, potem maszyna
Słowa wypowiedziane przez Soichiro Honda założyciela koncernu HONDA, są mottem we wszystkich naszych fabrykach,  centrach rozwoju jak i w całej sieci sprzedaży. Hasło to podkreśla, iż człowiek - nasz klient i zaspokojenie jego potrzeb to motor naszych wszystkich działań. Nasze przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu produkty, tworzymy tylko w oparciu o  zaawansowane "przyjazne" technologie.

5 lat gwarancji

Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna. Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.

Uwaga na podróby

Często kopiowane, nigdy dorównane. Już od kilku lat fałszerze intensywnie zajmują się kopiowaniem silników i urządzeń marki Honda, używając do tego celu technologii, kolorystyki, design'u, logotypów i oznaczeń Honda...

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00