Prace w ogrodzie
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:


Zakup dmuchawy ogrodowej, tak jak w przypadku nabycia innych maszyn do pracy w ogrodzie, jest inwestycją. Dlatego warto wybrać model, który będzie nam służyć przez wiele lat, i nie tylko do sprzątania liści z trawników w okresie jesieni.


Kluczowe kryteria wyboru

Rozważając zakup dmuchawy powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • wagę - dmuchawa jest urządzeniem ręcznym, dlatego powinna być lekka i dobrze wyważona.
 • wydajność – ma wpływ na czas i organizację pracy. Dodatkowo, warto wziąć pod uwagę opcję regulacji strumienia powietrza.
 • silnik – powinien być przede wszystkim dobrej jakości, ponieważ to ten element zapewnia wysoką wydajność, niezawodność urządzenia i skraca czas wykonania pracy. Warto także rozważyć wybór dmuchawy spalinowej z silnikiem 4-suwowym, który jest cichszy, bardziej ekologiczny i znacznie tańszy w eksploatacji od urządzeń z silnikiem 2-suwowym.
 • łatwość obsługi
 • koszty eksploatacji
 • okres gwarancji – długi okres gwarancji jest dowodem dobrej jakości urządzenia.
 • łatwość serwisowania
 • cena – dla wielu osób jest najważniejszym kryterium wyboru. Jednak po pierwszej awarii może się okazać, że urządzenia tego nie można naprawić, lub naprawa kosztuje więcej niż zakup nowego. Praktyka i doświadczenie potwierdzają, że zainwestowanie w dmuchawę znanej marki jest bardziej korzystne finansowo w dłuższej perspektywie czasu, ponieważ dmuchawa dobrej jakości jest tańsza w eksploatacji, niezawodna przez lata użytkowania, tańsza w serwisowaniu. Doświadczeni użytkownicy dmuchaw nie decydują się na "okazyjny" zakup maszyn, które w przyszłości będą dla nich mało wydajne, kłopotliwe w serwisowaniu, i które będą dezorganizować plan pracy.Dmuchawa Honda HHB 25 – trafny wybór

 • Lekka – waga 4,5 kg. Jest kompaktowa i jednocześnie solidna. Dodatkowym udogodnieniem dla operatora może być zastosowanie balansera – specjalnego stelaża służącego do odciążenia rąk, barków i kręgosłupa,
 • Wydajna - 600 m3/h. Generuje strumień powietrza o prędkości 70 m/sekundę. Jest też wyposażona w regulację strumienia powietrza: dźwignia blokady manetki gazu umożliwia szybkie ustawienie siły strumienia powietrza
 • Silnik – najlepszy i niezawodny. Dmuchawa HHB 25E jest wyposażona w 4-suwowy silnik o mocy maks. 1 KM. Przyjazny dla operatora (niski poziom wibracji) i otoczenia (cicha praca, obniżony poziom emisji spalin). Jest także przyjazny dla portfela użytkownika, ponieważ nowoczesna konstrukcja jest zasilana czystą bezołowiową benzyną (Pb95) i zapewnia jej oszczędne zużycie. Warto też podkreślić, że ten silnik ma o 85% niższy poziom emisji spalin od klasycznych urządzeń z silnikiem 2-suwowym.
 • Łatwa w obsłudze - silnik z automatyczną dekompresją gwarantuje niezawodność w uruchamianiu i podczas długiej eksploatacji. Lekka i dobrze wyważona dmuchawa umożliwia sprawną pracę przez dłuższy czas. Dźwignia manetki gazu jest tak umiejscowiona na uchwycie, by ustawienie siły strumienia powietrza wykonywać jednym przyciśnięciem kciuka. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu smarowania olejowego, powstaje mgiełka olejowa w skrzyni korbowej smarująca zespół tłok-cylinder, co umożliwia pracę oraz przechowywanie urządzenia dosłownie w każdej pozycji. Ważną podczas eksploatacji kwestią jest bezpieczeństwo obsługi, z tego też powodu dmuchawa Honda posiada specjalnie wyprofilowaną pokrywę zasysania powietrza, która zmniejsza ryzyko wciągania odzieży użytkownika urządzenia.  
 • Tania w eksploatacji – konstrukcja paliwooszczędnego silnika, niezawodność i bezawaryjność obniżające koszty serwisowania, zapewniają niższe koszty eksploatacji w porównaniu z dmuchawami pracującymi na silnikach 2-suwowych.
 • Długi okres gwarancji – dmuchawa HHB 25E, przy zachowaniu warunków gwarancji, jest objęta aż 5-letnim okresem gwarancji, co świadczy o jej wysokiej jakości.
 • Łatwa w serwisowaniu – dmuchawa spalinowa Honda HHB 25E nie jest wymagająca w eksploatacji ani serwisowaniu, pod warunkiem, że jest prawidłowo używana – zgodnie z Instrukcją Obsługi. Przed każdym użyciem urządzenia należy sprawdzić czystość filtra powietrza (Więcej na temat znajdziesz TUTAJ) oraz linkę i dźwignię gazu. Po ok. 10h pracy należy sprawdzić poziom oleju, a po 25h (ok. 3 miesiącach) – sprawdzić stan filtra powietrza. Raz w roku należy oczyścić świecę zapłonową.
 • Cena – cena urządzenia jest pojęciem względnym i każdy użytkownik ma do niej indywidualny stosunek. Niemniej jednak warto pamiętać, że jakość popłaca w dłuższej perspektywie czasowej, zwłaszcza gdy dmuchawa, jak HHB 25E, ma szerokie zastosowanie przez cały rok.Poznaj praktyczne strony zastosowania dmuchawy Honda HHB 25E


Dmuchawa Honda HHB 25E jest przeznaczona przede wszystkim do całorocznego sprzątania liści, piasku, żwiru i innych drobnych zanieczyszczeń z trawników i alejek w parkach czy ogrodach. W życiu codziennym, dzięki silnemu strumieniowi powietrza, kompaktowej konstrukcji, pracy w każdej pozycji i lekkiej wadze, dmuchawa ma wiele innych praktycznych zastosowań:

 • szybkie sprzątanie liści z trawnika, ścieżek, alei, chodników przylegających do nieruchomości, osiedlowych ulic, poboczy dróg, peronów, przystanków,
 • wygodne zdmuchiwanie liści z krzewów i płożących iglaków,
 • szybkie usuwanie cienkiej warstwy świeżego opadu śniegu,
 • czyszczenie rynien z suchych liści. Silny strumień powietrza umożliwia kontrolę czystości rynien znajdujących się w bezpiecznym zasięgu ręki i zapewnia im prawidłową przepustowość wody. Zatkana rynna może przysporzyć wiele problemów,
 • osuszanie samochodu. Dmuchawa sprawdza się w roli suszarki samochodowej na zewnątrz, jak i wewnątrz. Podobnie do dmuchaw w myjniach, dmuchawa ogrodowa zapewni szybkie osuszenie karoserii bez pozostawiania plam. Równie skutecznie osusza wnętrza auta – jeśli nie masz pod ręką mini odkurzacza – zastosuj po prostu swoją dmuchawę, która szybko i dokładnie usunie okruchy i kurz z siedzeń, dziecięcych fotelików i wszelkich zakamarków samochodowego wnętrza,
 • bezpieczne czyszczenie kosiarki i wykaszarki. Kosiarki i wykaszarki należy, zgodnie ze sztuką prawidłowej eksploatacji,  czyścić z pokosu. I właśnie w tych przypadkach dmuchawa okazuje się bezpiecznym narzędziem, które sprawnie zdmuchuje skoszoną trawę z obudowy urządzeń do koszenia. Przed tą czynności należy upewnić się, że kosiarka, wykaszarka jest odłączona od zasilania!


Alternatywne urządzenie do sprzątania liści - dmuchawa SSBL E z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool


Dla użytkowników poszukujących rozwiązań o szerokim zakresie prac, wygodnym urządzeniem jest wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool, konfigurowane według potrzeb. Pełny zestaw składa się z jednostki napędowej UMC 435 E z przyjaznym dla otoczenia 4-suwowym silnikiem Honda, wymiennie łączonej z: 2 przedłużkami (krótką i długą), podkrzesywarką, wykaszarką, 2 modeli nożyc (krótkimi i długimi), glebogryzarką, krawędziarką.

Do usuwania liści, świeżego opadu śniegu i całorocznego pilnowania ładu w otoczeniu domu służy poręczna, idealnie wyważona dmuchawa SSBL E o średnicy 28 cm. Wystarczy dołączyć ją do jednostki napędowej. Silny strumień powietrza ukierunkowany równolegle do ziemi zapewnia wysoką efektywność pracy, a praktyczne umieszczenie wlotu powietrza uniemożliwia zapychanie się dmuchawy. Nowoczesność tego rozwiązania polega przede wszystkim na wielofunkcyjności jednostki napędowej oraz na bardzo wygodnym wyważeniu narzędzia i wysokiej ergonomii podnoszącej komfort pracy. Warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki systemowi smarowania olejowego silnika, narzędzie  można używać i przechowywać w każdej pozycji, bez zagrożenia zalania silnika olejem.Jesienne sprzątanie liści w ogrodzie jest bardzo ważne przede wszystkim dla kondycji trawnika, ponieważ przyduszona kożuchem z liści, zwłaszcza wilgotnych, żółknie i gnije. Pozostawienie na trawniku liściastej powłoki na zimę przyniesie fatalne skutki, które ukażą się w całej okazałości na wiosnę - pod tą skorupą, zazwyczaj wilgotną, powstaną warunki sprzyjające rozwojowi chorób grzybowych i wiosną odkryjemy puste, żółtawe plamy z wymierającą darnią. Lekceważąc usuwanie liści z trawnika marnujemy efekty całego procesu dotychczasowej pielęgnacji darni, a jej odbudowa będzie wymagać dużo wysiłku i czasu w kolejnym okresie wegetacyjnym. Wybierając sposób i narzędzie do sprzątania warto spojrzeć na nie szerzej i rozważyć wybór najbardziej praktycznego rozwiązania, a dmuchawy Honda zdecydowanie potrafią ułatwiać codzienne życie.


Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00