Home
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

images/dostawa_s.jpg


Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna.


Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.
Maszyny ogrodnicze

Maszyny ogrodnicze

Szeroka i kompletna gama urządzeń do pielęgnacji zieleni.
Obejrzyj maszyny
Honda Miimo

Honda Miimo

Roboty koszące Honda Miimo - inteligentne i praktycznie bezgłośne roboty ogrodowe.
Obejrzyj Miimo
Honda Marine

Honda Marine

Oferujemy bardzo bogatą gamę silników zaburtowych, od najmniejszego, przenośnego BF2,3 po największy i najnowocześniejszy BF250.
Obejrzyj silniki
Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze

Szerokie spektrum agregatów prądotwórczych wyposażonych zarówno w silniki benzynowe jak i wysokoprężne silniki diesla.
Obejrzyj agregaty
Pompy

Pompy

Szeroki wachlarz pomp, znajdujących zastosowanie na małych działkach, gospodarstwach rolnych, przemyśle, w jednostkach ratowniczych.
Obejrzyj Motopompy
Maszyny budowlane

Maszyny budowlane

Oferujemy Państwu profesjonalne maszyny zagęszczające oraz tnące w segmencie lekkich maszyn budowlanych.
Obejrzyj Maszyny
Silniki Honda

Silniki

HONDA to światowy lider w produkcji profesjonalnych silników przemysłowych. Skala produkcji świadczy o wielkim zaufaniu klientów do silników HONDA.
Obejrzyj silniki
Karczownice OREC

Karczownice OREC

Maszyny przeznaczone do koszenia wysokich traw i karczowania roślin na najbardziej ekstremalnych terenach
Obejrzyj karczownice
Karczownice OREC

Maszyny do boisk

Zestaw Honda F720 to profesjonalny zespół urządzeń, który powinien znaleźć się na każdym boisku z nawierzchnia syntetyczną.
Obejrzyj maszyny
Rębaki do gałęzi

Rębaki do gałęzi

Profesjonalne rębaki, wyróżniające się znakomitą wydajnością i trwałością. Przeznaczone zarówno do dużych prac profesjonalnych jak i mniejszych prywatnych.
Obejrzyj rębaki
Odśnieżarki

Odśnieżarki

Oferujemy Państwu najszerszy na polskim rynku wybór odśnieżarek spalinowych.
Obejrzyj odśnieżarki

Części i akcesoria

Oferujemy Państwu akcesoria do maszyn HONDA, części zamienne, filtry, oleje...
Obejrzyj asortyment

Obszary o ekstremalnym nachyleniu są trudne w karczowaniu i nie każda maszyna sprosta takiemu wyzwaniu. Z pomocą przychodzi nowoczesna technika i rozwiązania, które zostały już sprawdzone w praktyce. W przypadku małych i średnich powierzchni, stoki i skarpy można łatwo skosić kosą spalinową, np. nowością 2020 r. Honda UMK 450 XEET o mocy maks. 2 KM.

Tereny o dużej powierzchni wymagają zastosowania profesjonalnej maszyny o kompaktowej konstrukcji, która poradzi sobie z wysoką trawą, zaroślami, krzewami, chwastami o grubych łodygach, samosiejkami drzew i wykarczuje teren w krótkim czasie.Wybierając najlepszą do swoich potrzeb maszynę warto zwrócić uwagę na jakość całego urządzenia i solidność konstrukcji, które, oprócz prawidłowego użytkowania, decydują o wydajności, niezawodności, wydłużonej żywotności maszyny oraz ograniczają serwisowanie do koniecznego minimum. W praktyce w trudnych warunkach ukształtowania terenu liczy się przyczepność do podłoża, moc silnika i system tnący. Warto przede wszystkim sprawdzić układ jezdny oraz łatwość manewrowania maszyną na nierównym i pochyłym terenie. Wybór maszyny – szerokość robocza i dodatkowe udogodnienia, jak skrzynia biegów, regulacja kierownicy, wielkość zbiornika na paliwo – powinny być dostosowane do warunków pracy i wygody operatora.   Wszystkie karczownice w naszej ofercie – rotacyjne, bijakowe i traktorowe https://www.orec.pl/maszyny-orec/karczownice-traktorowe - to niezawodne maszyny służące do intensywnej eksploatacji w trudnym terenie. Dwie z nich zasługują na szczególną uwagę - bijakowa HRC673H i traktorowa RM982F, ponieważ wyróżniają się idealną przyczepnością do podłoża i są wyposażone w rozwiązania, dzięki którym maszyny te sprawnie karczują i rozdrabniają rośliny. Przeznaczone są dla profesjonalistów do karczowania skarp, koszenia stoków narciarskich i górskich łąk, wałów przeciwpowodziowych, grobli, sezonowo opróżnianych stawów rybnych, nasypów wzdłuż autostrad, a także koszenia na terenach z murszową glebą, czyli pobagiennych łąk.

Solidna konstrukcja

Karczownice HRC673H i RM982F są zbudowane na bazie solidnej konstrukcji ramowej, która zapewnia im wieloletnią wytrzymałość i wydłużoną żywotność.


Nisko osadzony środek ciężkości.

Stabilność maszyny na każdym terenie, a zwłaszcza na terenach o ekstremalnym kącie nachylenia zapewnia nisko osadzony środek ciężkości.

  
Przekładnia z blokadą mechanizmu różnicowego

RM982F wyposażona jest w przekładnię umożliwiającą blokadę dyferencjału, co w połączeniu z szerokimi kołami o dużym polu bieżnika karczownicy zapewnia bezpieczną przyczepność na nierównym i stromym terenie.


Niezawodny układ jezdny

Stabilność na stromiznach, a także na podmokłych terenach zapewnia tym maszynom dostosowany do trudnych warunków układ jezdny. W przypadku lżejszej maszyny, karczownicy bijakowej HRC673H (170 kg) jest to praktyczny układ gąsienicowy, tzw. triangle crawler pokonujący wszelkie pochyłości niczym miniaturowy czołg. Część napędowa maszyny jest wyposażona w automatyczną blokadę toru jazdy, która zwiększa przyczepność gąsienic do podłoża i eliminuje ślizganie się maszyny, zaś blokada pojedynczego toru jazdy ułatwia sterowanie.

Karczownica traktorowa RM982F  wyposażona jest w koła – szerokie, o wysokim bieżniku, które wraz z silnikiem Kawasaki FS691V o specjalnej konstrukcji, pompą hydrauliczną KYB, napędem 4WD i masą 355 kg gwarantują stabilne poruszanie się po stromych terenach.

  
Moc silnika

Sercem każdej maszyny jest silnik, którego moc jest adekwatna do określonej wydajności maszyny. Karczownica bijakowa HRC673H jest wyposażona w silnik Honda GX 270 o mocy maks. 9 KM i o pojemności skokowej 270 cm3. Natomiast karczownica traktorowa RM982F – w dwucylindrowy silnik Kawasaki FS691V o zwiększonym smarowaniu i o mocy maks. 15,4 kW.

Komfort obsługi

Równie ważnym aspektem pracy w ekstremalnych warunkach co rozwiązania techniczne jest komfort i bezpieczeństwo operatora. Kierownice karczownic są wygodnie regulowane w 2 płaszczyznach. Siedzisko operatora w RM982F zapewnia pełną ergonomię kierowania karczownicą i wygodną pracę przez dłuższy czas.

Do karczowania większych obszarów z dużym kątem nachylenia rekomendowana jest przede wszystkim karczownica traktorowa RM982F  - jedna z nielicznych na rynku maszyn, która z łatwością pokonuje wszelkie zbocza  pod górę. Jest dodatkowo wyposażona w napęd 4WD, ważną w trakcie jazdy w dół lub pod górę przekładnię hydrostatyczną z systemem HST zapewniającą płynną zmianę biegów oraz pompę hydrauliczną renomowanej marki motoryzacyjnej KYB - największego w Japonii producenta hydrauliki siłowej i jednego z wiodących na świecie dostawców amortyzatorów dla przemysłu motoryzacyjnego na pierwszy montaż.


   
Równie mocną stroną rekomendowanych karczownic HRC673H  i RM982F jest system tnący wycinający bardzo wysokie trawy, chwasty o zdrewniałych łodygach, krzewy i samosiejki drzew o niewielkiej średnicy z jednoczesnym ich rozdrabnianiem. Zmulczowany pokos nie wymaga zbierania do kosza, a pozostawiony na powierzchni ulega stopniowemu rozkładowi i przekształca się w nawóz naturalny. W karczownicy HRC673H system tnący stanowi bęben z 38 uchylnymi nożami z regulacją wysokości cięcia w zakresie 2-11 cm zapewniający koszenie pasa o szerokości 65 cm, zaś w RM982F – główny nóż rotacyjny z uchylnymi końcówkami o szerokości roboczej 97,5 cm, który można ustawić na wysokości od 5 do 12 cm.
Zapraszamy do naszych Autoryzowanych Centrów OREC, w których nasi eksperci doradzą trafny wybór karczownicy!

Filozofia i zasady działania

First man, then machine - Po pierwsze człowiek, potem maszyna
Słowa wypowiedziane przez Soichiro Honda założyciela koncernu HONDA, są mottem we wszystkich naszych fabrykach,  centrach rozwoju jak i w całej sieci sprzedaży. Hasło to podkreśla, iż człowiek - nasz klient i zaspokojenie jego potrzeb to motor naszych wszystkich działań. Nasze przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu produkty, tworzymy tylko w oparciu o  zaawansowane "przyjazne" technologie.

5 lat gwarancji

Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna. Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.

Uwaga na podróby

Często kopiowane, nigdy dorównane. Już od kilku lat fałszerze intensywnie zajmują się kopiowaniem silników i urządzeń marki Honda, używając do tego celu technologii, kolorystyki, design'u, logotypów i oznaczeń Honda...

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00