Home
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

images/dostawa_s.jpg


Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna.


Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.
Maszyny ogrodnicze

Maszyny ogrodnicze

Szeroka i kompletna gama urządzeń do pielęgnacji zieleni.
Obejrzyj maszyny
Honda Miimo

Honda Miimo

Roboty koszące Honda Miimo - inteligentne i praktycznie bezgłośne roboty ogrodowe.
Obejrzyj Miimo
Honda Marine

Honda Marine

Oferujemy bardzo bogatą gamę silników zaburtowych, od najmniejszego, przenośnego BF2,3 po największy i najnowocześniejszy BF250.
Obejrzyj silniki
Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze

Szerokie spektrum agregatów prądotwórczych wyposażonych zarówno w silniki benzynowe jak i wysokoprężne silniki diesla.
Obejrzyj agregaty
Pompy

Pompy

Szeroki wachlarz pomp, znajdujących zastosowanie na małych działkach, gospodarstwach rolnych, przemyśle, w jednostkach ratowniczych.
Obejrzyj Motopompy
Maszyny budowlane

Maszyny budowlane

Oferujemy Państwu profesjonalne maszyny zagęszczające oraz tnące w segmencie lekkich maszyn budowlanych.
Obejrzyj Maszyny
Silniki Honda

Silniki

HONDA to światowy lider w produkcji profesjonalnych silników przemysłowych. Skala produkcji świadczy o wielkim zaufaniu klientów do silników HONDA.
Obejrzyj silniki
Karczownice OREC

Karczownice OREC

Maszyny przeznaczone do koszenia wysokich traw i karczowania roślin na najbardziej ekstremalnych terenach
Obejrzyj karczownice
Karczownice OREC

Maszyny do boisk

Zestaw Honda F720 to profesjonalny zespół urządzeń, który powinien znaleźć się na każdym boisku z nawierzchnia syntetyczną.
Obejrzyj maszyny
Rębaki do gałęzi

Rębaki do gałęzi

Profesjonalne rębaki, wyróżniające się znakomitą wydajnością i trwałością. Przeznaczone zarówno do dużych prac profesjonalnych jak i mniejszych prywatnych.
Obejrzyj rębaki
Odśnieżarki

Odśnieżarki

Oferujemy Państwu najszerszy na polskim rynku wybór odśnieżarek spalinowych.
Obejrzyj odśnieżarki

Części i akcesoria

Oferujemy Państwu akcesoria do maszyn HONDA, części zamienne, filtry, oleje...
Obejrzyj asortyment

Koszenie trawy to z pozoru rzecz prosta – wystarczy włączyć kosiarkę i kosić. Ale warto też wiedzieć, że nieprawidłowe koszenie, np. zbyt agresywne, za nisko podłoża, stępionymi ostrzami nie sprzyjają zagęszczaniu się darni. Natomiast koszenie wykonywane zgodnie ze sztuką i kosiarką dobrej jakości, ożywia jej wzrost i powoduje prawidłowe rozkrzewianie.Trawnik, by cieszył oko i sprawiał przyjemność podczas relaksu na łonie natury, potrzebuje trochę cierpliwej pielęgnacji – podlewania, nawożenia i częstego koszenia. Czemu służy koszenie? Koszenie zapobiega zakwitaniu źdźbeł trawy i powoduje, że rośliny zużywają całą swoją energię na rozkrzewianie się, zagęszczanie i odmładzanie (wykwitnięte źdźbła zamierają). Doprowadzenie do wykwitu trawy nie sprzyja też alergikom, a pyłek traw jest najpowszechniejszą przyczyną pyłkowicy na całym świecie.

5 zasad sztuki koszenia


Częstotliwość koszenia.

Koszenie powinno być wykonywane systematycznie, nawet podczas upalnego sezonu. Chodzi o to, by nie dopuścić do zakwitnięcia źdźbeł trawy, i by trawa wykorzystywała cała swą energię witalną na zagęszczanie się. Na początku wiosny i pod koniec sezonu zalecane jest jedno koszenie na tydzień. W okresie intensywnej wegetacji, zależnie od tempa wzrostu roślin – warto trawę kosić co 3-5 dni.


Wysokość koszenia.

Najbardziej korzystnym dla trawy, czyli dla jej rozwoju i rozkrzewiania się, jest utrzymywanie jej na wysokości 5-6 cm. Podstawę stanowi zasada ścinania za jednym razem 1/3 jej wysokości.
Zbyt niskie koszenie naraża trawę na bardzo szybszą utratę wilgoci i powoduje też usunięcie czynnej zielonej części roślin, wskutek czego trawa  słabnie, staje się podatna na działanie czynników chorobotwórczych i wolniej odrasta. Jednak największym grzechem wobec trawy jest skoszenie wybujałej trawy za jednym razem. Jeśli trawa zdążyła wyrosnąć na znaczną wysokość, należy ją kosić etapami do zalecanej wysokości 5-6 cm.

Realizację tej zasady umożliwiają kosiarki wyposażone w regulację koszenia, a im większy jest zakres ustawiania noży oraz liczba stopni, tym dokładniejsza jest prawidłowa pielęgnacja trawy. Takie nowoczesne i korzystne dla trawy udogodnienia posiadają kosiarki Honda, np. z linii SUPER KOMFORT jak HRX 476 C2 VKE, HRX 476 C2 VYE - centralny system ustawienia, 7 stopni regulacji wysokości koszenia w zakresie 25 – 79 mm; HRX 537 C5 VKE, HRX 537 C5 VYE, HRX 537 C5 HYE wyposażone w grzebieniowy 7-stopniowy system regulacji wysokości koszenia w zakresie 19 – 101 mm.  

6-stopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 20 – 74 mm posiadają najnowsze kosiarki Honda – ekologiczne kosiarki akumulatorowe IZYON w wersji HRG 416 XB i HRG 466 XB.

Precyzyjny system ustawień wysokości noży posiadają również roboty koszące Honda Miimo wprowadzające do ogrodu sztukę koszenia na miarę XXI wieku – Honda Miimo 310, model 520 i Miimo 3000 w zakresie 20 – 60 mm, zaś najnowsze i najmniejsze modele Honda Miimo 40 i Honda Miimo 40 Live do koszenia przydomowych trawników o powierzchni do 400 m2, w zakresie 30 – 50 mm. Podstawową zaletą tego sposobu koszenia jest utrzymywanie trawy stale na tej samej wysokości, ponieważ samodzielny robot koszący Honda Miimo samodzielnie kosi trawę nieustannie, po milimetrze i precyzyjnie ścina dobowe przyrosty. Dzięki tej filozofii koszenia, trawnik łatwo osiąga idealny efekt czyli wygląd angielskiego trawnika.W 7-stopniowy system regulacji w zakresie 29 – 80 mm wysokości wyposażone są także wszystkie kosiarki traktorowe Honda, zaś profesjonalne kosiarki do koszenia dużych powierzchni w systemy od 4 do 6 stopni: HRH 536 K4 QXE – 5 stopni, zakres 24 – 52 mm, HRH 536 HX – 6 stopni, zakres 24 – 79 mm oraz UM 616E – 4 stopnie, zakres 15 – 75 mm.

Mulczowanie.

Jest to nowoczesny i ekologiczny sposób pielęgnacji trawnika, który polega na skoszeniu młodych zielonych źdźbeł trawy,  ich rozdrobnieniu i pokryciu powierzchni trawnika cienką, równomierną warstwą pokosu. Jakie daje korzyści? Po pierwsze zmniejsza parowanie wody gleby i darni co jest szczególnie cenne w okresie suszy. Po drugie, pokos ulega procesowi rozkładu i staje się naturalnym nawozem odżywczym dla trawnika. Zapobiega także erozji gleby, spowalnia wzrostu chwastów i znacznie ogranicza ilość produkowanych odpadów ogrodniczych.Przed mulczowaniem trawnik powinien być regularnie koszony i nawadniany, by na trawie pozostały tylko ścięte i dobrze rozdrobnione młode źdźbła, które szybciej przekształcają się w nawóz. Stare, wysuszone źdźbła i kwiatostany mogą utworzyć na trawie szkodliwy filc.

Wybierając kosiarkę do pielęgnacji swojego trawnika warto postawić na nowoczesność czyli maszynę wyposażoną w system mulczowania, jak kosiarki spalinowe Honda HRX 476, HRX 537, uniwersalna maszyna HRG 466 SKEP lub wybrać najnowszą w ofercie kosiarkę akumulatorową HRG 466 XB, która jako jedyna wśród obecnie dostępnych na polskim rynku kosiarek akumulatorowych posiada fabrycznie wbudowaną funkcję mulczowania selektywnego, włączaną lub wyłączaną, zależnie od panujących warunków, za pomocą przestawienia małej dźwigni.

Przemienność wzoru koszenia. 

Często zapomina się o tej właśnie zasadzie i kosimy trawnik rutynowo zawsze w tym samym kierunku. Natomiast warto wprowadzić przemienność kierunku koszenia, by pobudzić trawę do prawidłowego zagęszczania. Naprzemienność wzoru koszenia zapobiega także pochylaniu się lub wzrostowi trawi w jedną stronę.

Innowacyjne umiejętności w stylu koszenia oferują Honda Miimo 40, które uczą się trawnika zapamiętując topografię swojego terenu. Dzięki systemowi MAP & MOW robot nie kosi przed chwilą skoszonej trawy i po naładowaniu akumulatora w stacji dokującej wraca dokładnie do miejsca ostatniego koszenia. W przypadku pozostałych robotów Honda Miimo, przy braku wytycznych w programowaniu roboty poruszają się w losowo wybranych kierunkach w ramach obszaru ograniczonego przewodem, wykorzystując nawigację systemu czujników. Natomiast przewód graniczny może być przenoszony zależnie od modyfikacji kształtu trawnika.

Ostrość noży.

W praktyce jest to kluczowy element prawidłowej pielęgnacji trawy.  Zaniedbane, stępione ostrza kaleczą rośliny, które w konsekwencji obumierają, usychają i stają się podatne na choroby grzybicze. Nie warto lekceważyć regularnego sprawdzania ich stanu, systematycznie je ostrzyć, a po każdym koszeniu dobrze jest je oczyścić z pokosu.

Nowoczesne maszyny do koszenia trawy zostały stworzone dla trawy i dla ich użytkowników. Dzięki ich fabrycznie „wrodzonym” umiejętnościom połączonym z przestrzeganiem podstawowych zasad sztuki koszenia, każdy trawnik stanie się idealnym pięknym miejscem relaksu i ozdobą każdego domu.

Filozofia i zasady działania

First man, then machine - Po pierwsze człowiek, potem maszyna
Słowa wypowiedziane przez Soichiro Honda założyciela koncernu HONDA, są mottem we wszystkich naszych fabrykach,  centrach rozwoju jak i w całej sieci sprzedaży. Hasło to podkreśla, iż człowiek - nasz klient i zaspokojenie jego potrzeb to motor naszych wszystkich działań. Nasze przyjazne człowiekowi i środowisku naturalnemu produkty, tworzymy tylko w oparciu o  zaawansowane "przyjazne" technologie.

5 lat gwarancji

Jakość urządzeń HONDA jest wręcz legendarna. Aries Power jest jedną z niewielu firm które gwarantują klientom indywidualnym maksymalny aż pięcioletni okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami gwarancji.

Uwaga na podróby

Często kopiowane, nigdy dorównane. Już od kilku lat fałszerze intensywnie zajmują się kopiowaniem silników i urządzeń marki Honda, używając do tego celu technologii, kolorystyki, design'u, logotypów i oznaczeń Honda...

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00